/ ENLi Teated 400

\"ENL\"

25. märts 2014
ENLi Teated nr 400

\"\"

UUDISED

¤ Kutse Küüditamise ohvrite mälestamisele

MTÜ Tulipisar, Eesti Üliõpilaskondade Liit, Eesti Õpilasesinduste Liit ja Eesti Noorteühenduste Liit kutsuvad inimesi meenutama märtsiküüditamise aastapäeval, 25. märtsil, kõiki küüditamise ohvreid mälestusküünalde süütamisega. 
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENLi 5+5 punkti valimisea langetamise kohta

Eesti Noorteühenduste Liit pani selguse huvides paika 5+5 punkti selle kohta, miks oleks valimisea langetamine kasulik. 
Loe täpsemalt siit

 

¤ 12 vabaühendust lõid Eesti Vabatahtliku Tegevuse Võrgustiku

20. märtsil loodi Paides üle-eestiline Vabatahtliku Tegevuse Võrgustik. Võrgustik koondab mõjusamad vabatahtlikku tegevust edendavad ühendused, et ühiselt kaasa rääkida vabatahtliku tegevusega seotud poliitikate kujundamisel, hea seista vabatahtlikke kaasavate organisatsioonide huvide eest.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENL ootab noorte sisendit noorsootöö seaduse muutmiseks!

ENLi 2014.aasta tegevuskava alusel on selle aasta tegevused on nii otseselt kui ka kaudselt seotud noorsootöö seadusega. Sellest tulenevalt palume Teil anda enda organisatsiooni poolset sisendit noorsootöö seaduse muudatust vajavatele punktidele.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Kandideeri tööle EL institutsioonidesse!

13. märtsil avanes taas EPSO (Euroopa Personalivaliku Ameti) üldkonkurss, et leida uusi töötajaid EL institutsioonidesse. Kui oled huvitatud rahvusvahelisest tööst, rohkelt võimalusi pakkuvast karjäärist ning soovid, et Sinu tegevuse mõju ulatuks enam kui 500 miljoni inimeseni, siis kandideeri kindlasti! 
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

19.-20. märts – Mentorporgammi infoseminarid Tallinnas ja Tartus
5.-6. aprill – Sündmuste kvaliteedi juhtimise koolitus
26. aprill – Europarlamendi teemalised osaluskohvikud üle Eesti 
17.-18. mai – Kevadseminar ja üldkoosolek 
28. mai – Rahvusvaheline valimisea langetamise konverents Tallinna Ülikoolis 
23.-26. juuli – Suvekool 
15.-16. august – Arvamusfestival

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
24.03 kohtusid ENLi kontoris osaluskogude koordinaator Kuldar Adel ja ENTK noorteinfo ja osaluse peaekspert Andres Lokk, et arutada osaluskogude tegevuskava
25.03 kohtus Euroopa Noortefoorumi tulevane tegevjuht (alates juunist 2014) Allan Päll ENLi juhatuse esimehe Reet Sillavee, tegevjuhi Kaidi Nurmiku, noortepoliitika nõuniku Harri Puskari ja avalike suhete spetsialisti Karl Hallikuga, et kaardistada ENLi olukord Euroopa Noortefoorumi liikmena
25.03 osaleb ENLi meeskond Tallinnas Vabaduse väljakul küüditamise tähtpäeva küünlatseremoonial
26.03 osaleb juhatuse esimees Reet Sillavee Säästva Arengu Komisjoni istungil
26.03 kohtub tegevjuht Kaidi Nurmik Euroopa Noortefoorumi Pool of Trainers koolitaja Jaan Urbiga, et valmistada ette ENLi sündmuse kvaliteedijuhtimise koolitus 
26.-27.03 osaleb osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Tallinnas Linnade ja Valdade Päevadel
27.03 kohtuvad juhatuse esimees Reet Sillavee ja noortepoliitika nõunik Harri Puskar Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumi Noorteosakonnaga, et arutada võimalikke noorsootööseaduse muudatusi
27.03 viib juhatuse esimees Reet Sillavee Tartus läbi liikmekohtumise AEGEE-Tartuga
29.03 koolitab avalike suhete spetsialist Karl Hallik Viljandis League of Young Voters projekti koordinaatoreid meediasuhete alal

 

Eelmisel nädalal:
17.03 kohtus League of Young Voters projektijuht Marju Tamp TLÜ TudengTV esindajatega, et arutada LYV projekti reklaamklippide sisu
17.03 osales League of Young Voters projektijuht Marju Tamp Europarlamendi infobüroo III koostöökohtumisel
18.03 osales juhatuse esimees Reet Sillavee Tartus teaduse populariseerimise projektikomisjonis
18.03 osalesid juhatuse esimees Reet Sillavee ja osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Põlvamaal osaluskogude ümarlaual
18.03 osalesid juhatuse aseesimees Triin Bõstrov ja noortepoliitika nõunik Harri Puskar noortevaldkonna arengukava parlamentaarsel kuulamisel teemal Noorte sisenemine tööturule ja ettevõtlikkus
19.03 kohtusid ENLi kontoris E3 ja Sotsiaaldemokraatide esindajad, et tutvuda E3 Europarlamendi valimiste platvormiga
19.03 viis osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Jõgevamaal läbi projektikirjutamise koolitust
20.03 osalesid juhatuse esimees Reet Sillavee ja tegevjuht Kaidi Nurmik Paides üle-Eestilise vabatahtliku tegevuse võrgustiku loomise kohtumisel
21.-23.03 osales vabatahtlik Gerd Tarand Euroopa Noortefoorumi noorsootöö töörühma koosolekul

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: MTÜ EstYES kutsub: Laagrite hooaeg on alanud!
Lisaks keelepraktikale annavad vabatahtlike laagrid suurepärase võimaluse tundma õppida erinevaid kultuure, elada paar nädalat võõras keskkonnas, leida palju uusi sõpru ja tuttavaid. Vabatahtlike malevas osalemine annab erakordse võimaluse veeta oma puhkus midagi kasulikku tehes, saades seeläbi unustamatuid elamusi. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: ELi laienemise teemaline artiklivõistlus \”Mida tähendab teie jaoks laienenud EL?\”
Euroopa Komisjon on algatanud artiklivõistluse pealkirjaga \”Mida tähendab teie jaoks laienenud EL?\”, mille sihtrühmaks on ELi liikmesriikide ja laienemisprotsessis osalevate riikide noored. Võitjad saavad auhinnaks kahepäevase reisi Brüsselisse ja e-lugeri.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tartu Ärinõuandla korraldab aprillis 2-päevase koolituse MTÜ raamatupidamisest
Koolituse eesmärk on anda osalejatele ülevaade MTÜ raamatupidamisest, majandusaasta aruande koostamisest ja finantsjuhtimisest. Koolitusele on oodatud avalikes huvides tegutsevate mittetulundusühenduste raamatupidamisega tegelevad juhatuse liikmed ja tegevjuhid.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Kutse Idee24 koolitusele
Kui esimene Erasmus+: Euroopa Noored programmi taotlustähtaeg jõudis kätte liiga kiiresti, siis ära heida meelt. Juba 30. aprillil on uus võimalus projektide esitamiseks ja oma ideede elluviimiseks. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Esseekonkurss \”Julgen mõelda – julgen tegutseda\”
Euroopa Parlamendi saadiku Tunne Kelami büroo ja Euroopa Parlamendi infobüroo kuulutavad välja esseekonkursi \”Julgen mõelda – julgen tegutseda.\” Ka ühes isikus peitub jõud. Mida arvad Sina, tänapäeva noor?
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Rahvusvaheline noorte esseekonkurss: \”My Role as a Citizen of Earth\”
UNESCO korraldab esseekonkursi kuni 25-aastastele noortele. Parimate esseede kirjutajaid autasustatakse tseremoonial Jaapanis! 
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Tai stipendiumiprogramm kooliõpilastele
The Regent´s School-Thailand\’i asutaja ja juhatuse esimees, Eesti aukonsul dr Virachai Techavijit pakub ka sel aastal Eesti õpilastele stipendiume õppimiseks Tai rahvusvahelises erakoolis The Regent´s School Bangkok. Stipendium katab kuni 80% õpingute maksumusest ning on mõeldud õppimiseks International Baccalaureate\’i diplomiõppe 2aastase programmi järgi.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: MTÜ Mondo otsib osalejaid koolitusele Küprosel!
Mondo \”Youth of the World!\” projekti raames toimub Küprosel 24.-29. aprillil 2014 koolitajate ja noorsootöötajate suvekool maailmahariduse vallas. Suvekool on mõeldud noorte koolitajatele ja noorsootöötajatele Austriast, Bulgaariast, Küproselt, Eestist, Leedust ja Šotimaalt.
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTUS: Noorte kodanikuteadlikkuse ja sallivuse projektid saavad toetust
38 000 euro suuruse projektitoetusega rahastatakse tegevusi, mis laiendavad eesti ja vene õppekeelega õpilaste teadmisi Eesti ühiskonnast ning väärtustavad Eesti kodakondsust ja kodanikuks olemist.
Lisainfot siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status