/ ENLi Teated 407

ENL

13. mai 2014
ENLi Teated nr 407

UUDISED

¤ E3 Europarlamendi platvorm kogub populaarsust

ENL, EÜL ja EÕEL kogusid Europarlamendi kandidaatidelt allkirju oma platvormi toetuseks. Vaata albumist, kes on juba oma allkirja noorte teemade toetuseks Euroopa tasandil andnud!
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENLi Kevadseminar tuleb taas! Seekord 24.-25. mail!

Kaheks päevaks kogunevad jälle liikmed ja koolituvad, arutavad ja peavad üldkoosolekut.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Avatud on kandideerimine ENLi nõukokku – pikendatud kuni 20.05!

Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja valimised ühele täitmata kohale ENLi nõukogus! Kutsume teid üles esitama oma kandidaate! Nõukogu liikmete kandidaate on õigus esitada igal ENL-i liikmel.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Kandideeri EÕELi valdkonnajuhiks!

Veidi rohkem kui kuu aega tagasi valiti Õpilasliidule uus juhatus. Nüüd läheneb ka see aeg, kui ametisolevad valdkonna juhid hakkavad oma tööd Õpilasliidus lõpetama. Seoses sellega kuulutame välja avatud kandidatuuri EÕELi valdkonnajuhtide kohale.
Loe täpsemalt siit

 

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

25. aprill-16.mai – ENLi ja Euroopa Parlamendi Infobüroo ja MTÜ Valimisvaatluse koostöös toimuvad EP debatid
13.-14. mai – ENLI üldkoosoleku materjalide arutelud ja kontaktisikute kohtumised Tallinnas ja Tartus
24.-25. mai
 – ENLi Kevadseminar ja üldkoosolek 
28. mai – Rahvusvaheline valimisea langetamise konverents Tallinna Ülikoolis 
23.-26. juuli – ENLi Suvekool 
15.-16. august – Arvamusfestival 
28. november – Osaluskohvikud üle Eesti 
12. detsember – ENLi jõulupidu

 

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
12.05 kohtus noortepoliitika nõunik Harri Puskar Andres Herkeliga, et arutada valimisea langetamist
13.05 kohtusid juhatuse aseesimees Triin Bõstrov ja noortepoliitika nõunik Harri Puskar Riigikogu Keskerakonna fraktsiooniga, et arutada valimisea langetamist.
13.05 osales juhatuse esimees Reet Sillavee seminaril Laste ja noorte valdkonnaülese tugisüsteemi väljaarendamise lähtealused
13.05 kohtus tegevjuht Kaidi Nurmik YFU Eesti esindajatega, et arutada mentorlusprogrammi võimalusi 
13.05 toimus ENLi kontoris kontaktisikute kohtumine ja üldkoosoleku materjalide arutelu
14.05 toimub Tartus ENLi kontaktisikute kohtumine ja üldkoosoleku materjalide arutelu
15.05 külastavad ENLi kontorit USA suursaatkonna ametnikud, et arutada osaluskogude lõimumisprogrammi Ida-Virumaal

 

Eelmisel nädalal:
4.-11.05 osales osaluskogude koordinaator Kadi Vahtra koos vabatahtlik Mirjam Agarmaaga seminaril World Conference of Youth 2014 Sri Lankal
6.05 osalesid juhatuse aseesimees Triin Bõstrov ja seadusandluse praktikant Monika Koks Riigikogu Kultuurikomisjoni istungil noorte sisenemisest tööturule ja ettevõtlikkusest
7.05 toimus ENLi kontoris seadusandluse ülevaatamise koosolek liikmetega, mida vedasid juhatuse aseesimees Liisa Lillemets, noortepoliitika nõunik Harri Puskar ja seadusandluse praktikant Monika Koks
7.05 viisid nõukogu liige Vladimir Svet ja osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Maardu noortega läbi Maardusse noortevolikogu loomise koosoleku
7.05 kohtus noortepoliitika nõunik Harri Puskar Ain Peiliga Siseministeeriumist, et arutada Euroopa Struktuurfondide kasutamist
7.05 kohtusid juhatuse esimees Reet Sillavee ja noortepoliitika nõunik Harri Puskar Riigikogus Urmas Reinsaluga, et arutada valimisea langetamist
8.-11.04 osalesid juhatuse liige Triin Bõstrov, osaluskogude koordinaator Kuldar Adel ja League of Young Voters projektijuht Marju Tamp Strasbourgis EYE konverentsil
9.05 osales tegevjuht Kaidi Nurmik Kodanikuühiskonna arengukava 2015-2020 töötoas “Kodanikuharidus” Siseministeeriumis
10.05 viidi ENLi juhtimisel 5000 noorega EYE konverentsil läbi debatt “Vote@16”. Debatti modereeris juhatuse aseesimees Triin Bõstrov

 

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: EMSL kutsub: Selle kevade parim kaasamiskoolitus
Õpime seda, kuidas nii sõnas kui ka pildis valmistada ette materjale, millest arusaamiseks ei peaks olema jurist, teadlane või elupõline ametnik. Seda, kuidas internetti hästi kaasamiseks kasutada. Kuidas viia läbi suuremaid rahvakoosolekuid ja väiksemaid arutelugruppe ja veel palju muud.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: SOREX kutsub: Vaatama ehtsat vulkaanituhka Peeter Suure merekindluse maa-alustes tunnelites
Toimuvad ekskursioonid Tallinna külje all Laagris asuvatesse Peeter Suure merekindluse maa-alustesse tunnelitesse. Lisaks ehtsale u. 450 000 000 aastat vanale vulkaanituhale väärivad käikudes uudistamist vee toimel seintele ning maha moodustunud imekaunid mustrid, samuti kohati üpris pikad stalaktiidid. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: SOREX kutsub: Matk Ida-Virumaale kevadrüüs Muraka rappa
Nädalavahetusel toimub retk Ida-Virumaal asuvasse Muraka rappa, ühte Eesti suurimasse, mitmete vahvate erinevamõõtmeliste rabasaarte ja muljetavaldavate lagevaadetega sohu. Kevadise raba teevad eriti kauniks sookailude roosakasvalged õisikud ning tupp-villpeade valged “vatitutsakad”.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: EBS Juhtimiskoolituse Keskus kutsub oma teadmisi täiendama!
1993. aastal asutatud EBS Juhtimiskoolituse Keskuse peamiseks tegevusalaks on juhtimisalane täienduskoolitus- Executive MBA (EMBA) programmi, arenguprogrammide, coaching´u programmide ning firmasiseste koolituste korraldamise näol.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Kandideeri Maailmapanga noorte professionaalide programmi
Avatud on võimalus kandideerida Maailmapanga noorte professionaalide programmi 2015. aastaks. Tööle võetakse noori erinevatest riikidest ja erinevatele ametitele.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Mondo kutsub koomiksitöötuppa!
Koomiksitöötoas arutleme rände, stereotüüpide ja rassismi teemadel ning uurime, kuidas nii isiklikke lugusid kui ka teemakohaseid sõnumeid koomiksite kaudu edasi anda. Iga osaleja joonistab ka ise ühe koomiksi, millest parimad lähevad üles näitusele Eestis ja parimatest parimad Bilbolbul festivalile Itaalias. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Fotokonkursid Dessandipiltnik 2014 ja Dessandipilt 2014
Kultuuridessant kuulutab välja fotokonkurssi DESSANDIPILTNIK 2014 ja DESSANDIPILT 2014! Kui sa tahaksid mõnda dessandi üritust pildistada ja tunned, et sinus leidub üks õige dessandipiltnik, siis registreeri end ja osale konkurssidel!
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Rahvusvaheline noorte esseekonkurss: “My Role as a Citizen of Earth”
UNESCO korraldab esseekonkursi kuni 25-aastastele noortele. Parimate esseede kirjutajaid autasustatakse tseremoonial Jaapanis! 
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Noortevahetus Jaapanis
Eesti Noorsootöö Keskus koostöös Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutab välja konkursi leidmaks üheksa 18-30-aastast noort osalemaks rahvusvahelisel noortevahetusel Jaapanis. Noortevahetuse eesmärk on toetada Jaapani ja programmis osalevate riikide noorte vahelise sõpruse ja mõistmise kujunemist, kultuuridevahelist õppimist ning rahvusvahelist koostööd.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Innovatsioonifoorum noortele: Nantes Creative Generations Forum 2014
Kodanikuühiskonna ideekonverents Nantes’i linnas Prantsusmaal kutsub kõiki aktiivseid noori osalema, arutama ja omavahel võistlema. 
Lisainfot siit

¤ VÄLISMAALE: Noorte osaluse ja rahvusvahelise koostöö teemaline noortevahetus Saksamaal
Nelja Eesti noort oodatakse septembris toimuvale noorevahetusele “Local and Regional Participation of Youth in the Baltic Sea Region: Youth Participation and International Co-operation” 
Lisainfot siit

¤ RAHASTUS: Avati taotlusvoor “Tõrjutud noorte sotsiaalne kaasamine ja õigusrikkumiste ennetamine”
Taotlusvooru “Tõrjutud noorte sotsiaalne kaasamine ja õigusrikkumiste ennetamine” vahendusel jagatakse EMP toetuste programmist “Riskilapsed ja –noored” toetusi summas 340 000 eurot, minimaalne toetus ühe projekti kohta on 170 000 eurot. Taotlusvoor sulgub 10. septembril 2014 kell 16.00.
Lisainfot siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status