/ ENLi Teated 409

\"ENL\"

27. mai 2014
ENLi Teated nr 409

\"\"

UUDISED

¤ Tule valimisea langetamise konverentsile Tallinna Ülikooli!

Rahvusvaheline konverents toimub projekti \”Aktiivse valimisõiguse ea langetamise mõjude käsitluseks metoodika välja töötamine ja selle metoodika alusel analüüsi koostamine ning selle üldsusele kättesaadavaks tegemine ja tutvustamine, sealhulgas rahvusvahelise konverentsi korraldamine\” raames.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit otsib oma meeskonda struktuurse dialoogi koordinaatorit

Struktuurne dialoog on kahekõne Euroopa noorte ja poliitikategijate vahel. Igas Euroopa riigis kogunevad teatud aja tagant noored ja eksperdid ning koondavad oma mõtted ja ettepanekud kindlatel teemadel (nt noorte sotsiaalne kaasatus, loovuse ja loomingulisuse avaldumine jne).
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja konkursi \”Noorte varivalimised 2015\” projektijuhi leidmiseks

\”Noorte varivalimised 2015\” on Riigikogu valimistele eelnev a-poliitiline üle-Eestiline projekt, mis toetab noorte aktiivseks kodanikuks kujunemist, demokraatia arengut, noortepoliitika tähtsustamist, sotsiaalset kaasatust ning ühiskonna harituse tõstmist valimiste ja riigijuhtimise eripärade ja olulisuse osas.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Vaata, kes toetavad E3 Europarlamendi platvormi!

ENL, EÜL ja EÕEL kogusid Europarlamendi kandidaatidelt allkirju oma platvormi toetuseks. Kõik E3 platvormi toetavad kandidaadid said valimistel kokku 64 299 häält! Seega oleks E3 populaarsuselt kolmas erakond Eestis.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Kandideeri EÕELi valdkonnajuhiks!

Veidi rohkem kui kuu aega tagasi valiti Õpilasliidule uus juhatus. Nüüd läheneb ka see aeg, kui ametisolevad valdkonna juhid hakkavad oma tööd Õpilasliidus lõpetama. Seoses sellega kuulutame välja avatud kandidatuuri EÕELi valdkonnajuhtide kohale.
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

28. mai – Rahvusvaheline valimisea langetamise konverents Tallinna Ülikoolis 
23.-26. juuli – ENLi Suvekool 
15.-16. august – Arvamusfestival 
28. november – Osaluskohvikud üle Eesti 
12. detsember – ENLi jõulupidu

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
27.05 osales juhatuse aseesimees Liisa Lillemets HIV ja AIDSi valitsuskomisjoni istungil
27.05 külastas ENLi kontorit Euroopa Noortefoorumi juhatuse liige Jerry den Haan, kes tutvus ENLi tegemiste ja struktuuriga
28.05 kohtuvad juhatuse aseesimees Triin Bõstrov ja noortepoliitika nõunik Harri Puskar Rait Marustega, et arutada valimisea langetamise teemat
28.05 osaleb juhatus ja meeskond Tallinna Ülikoolis Valimisea langetamise konverentsil
29.05 osaleb juhatuse esimees Reet Sillavee Haridus- ja Teadusministeeriumi noorte osaluse töötoas
29.05 osaleb juhatuse aseesimees Triin Bõstrov Koostöökogu Innove istungil

 

Eelmisel nädalal:
20.05 kohtus noortepoliitika nõunik Harri Puskar Justiitsministeeriumi nõuniku Kristen Kanarikuga, et arutada ENLi valimisea langetamise mudelit
20.05 kohtusid osaluskogude koordinaatorid Kadi Vahtra ja Kuldar Adel ENLi kontoris ENTK noorsootöö arendamise osakonna noorteinfo ja osaluse peaeksperdi Andres Lokiga, et arutada osaluskogude tegevuskavasid
21.05 kohtusid juhatuse aseesimees Triin Bõstrov ja noortepoliitika nõunik Harri Puskar prof. Anu Tootsiga, et arutada 28. mai konverentsi üksikasju
21.05 kohtus noortepoliitika nõunik Harri Puskar TLÜs prof. Viive-Riina Ruusiga, et arutada ENLi valimisea langetamise mudelit
22.05 tegi juhatuse esimees Reet Sillavee Riigikogu täiskogule ettekande olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelul \”Noortevaldkonna arengukava 2014-2020\”
22.05 kohtusid juhatuse liikmed Reet Sillavee ja Liisa Lillemets ning noortepoliitika nõunik Harri Puskar Haridus- ja Teadusministeeriumi noorteosakonnaga, et arutada noorteühingute ja osaluskogude rahastamist
23.05 osales juhatuse aseesimees Triin Bõstrov EMSLi kaasamise koolitusel Sakus
24.-25.05 toimus Tallinna Ülikoolis ENLI Kevadseminar ja Üldkoosolek

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Võrdse kohtlemise koolitus
Eesti Inimõiguste Keskus korraldab 19. juunil Haapsalus Promenaadi hotellis (Sadama 22) kodanikuühenduste esindajatele koolituse võrdse kohtlemise teooriast ja praktikast. Koolitusel antakse ülevaade võrdse kohtlemise põhimõttest, teemat reguleerivatest seadustest, õiguskaitsevõimalustest ning arutletakse reaalsete kaasuste teemal. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Projektikirjutamise intensiivkoolitus Tallinnas
Osalejad saavad praktilised teadmised ja juhised rahataotluste koostamiseks ning rahastajaga korrektseks suhtlemiseks.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tallinna noortenädal kutsub noori esinema!
Kui sa tegutsed koos toredate ning loominguliste noortega, kes tahaksid oma põnevate etteastetega suurel laval esineda, siis pakub Tallinna noortenädal selleks suurepärast võimalust! Lisaks vabalavale, on noortenädalal ka noorte loomelaat, kus saab müüa ja kaubelda oma käsitöö- ja kunstitoodanguga. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: GoWorkaBit pakub suveks lisaraha teenimise võimalust
Sel suvel on hea võimalus lisaraha teenida ja töökogemust omandada just sel ajal kui Sulle sobib. GoWorkaBit pakub välja lühikesed tööotsad erinevates ettevõtetes.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: SOREX kutsub: Vaatama ehtsat vulkaanituhka Peeter Suure merekindluse maa-alustes tunnelites
Toimuvad ekskursioonid Tallinna külje all Laagris asuvatesse Peeter Suure merekindluse maa-alustesse tunnelitesse. Lisaks ehtsale u. 450 000 000 aastat vanale vulkaanituhale väärivad käikudes uudistamist vee toimel seintele ning maha moodustunud imekaunid mustrid, samuti kohati üpris pikad stalaktiidid. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Kandideeri Maailmapanga noorte professionaalide programmi
Avatud on võimalus kandideerida Maailmapanga noorte professionaalide programmi 2015. aastaks. Tööle võetakse noori erinevatest riikidest ja erinevatele ametitele.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Mondo kutsub koomiksitöötuppa!
Koomiksitöötoas arutleme rände, stereotüüpide ja rassismi teemadel ning uurime, kuidas nii isiklikke lugusid kui ka teemakohaseid sõnumeid koomiksite kaudu edasi anda. Iga osaleja joonistab ka ise ühe koomiksi, millest parimad lähevad üles näitusele Eestis ja parimatest parimad Bilbolbul festivalile Itaalias. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Rahvusvaheline noorte esseekonkurss: \”My Role as a Citizen of Earth\”
UNESCO korraldab esseekonkursi kuni 25-aastastele noortele. Parimate esseede kirjutajaid autasustatakse tseremoonial Jaapanis! 
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Innovatsioonifoorum noortele: Nantes Creative Generations Forum 2014
Kodanikuühiskonna ideekonverents Nantes\’i linnas Prantsusmaal kutsub kõiki aktiivseid noori osalema, arutama ja omavahel võistlema. 
Lisainfot siit

¤ RAHASTUS: Avati taotlusvoor \”Tõrjutud noorte sotsiaalne kaasamine ja õigusrikkumiste ennetamine\”
Taotlusvooru \”Tõrjutud noorte sotsiaalne kaasamine ja õigusrikkumiste ennetamine\” vahendusel jagatakse EMP toetuste programmist \”Riskilapsed ja –noored\” toetusi summas 340 000 eurot, minimaalne toetus ühe projekti kohta on 170 000 eurot. Taotlusvoor sulgub 10. septembril 2014 kell 16.00.
Lisainfot siit

¤ RAHASTUS: Osaluskogude projektifondi uue vooru tähtaeg juba 31. mail!
Projektifondi maikuu voor on avatud kuu lõpuni, vastused projektitaotlustele laekuvad hiljemalt 14. juunil! Vaata ka, kes said aprillikuu voorus toetust! 
Lisainfot siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status