/ ENLi Teated 411

\"ENL\"

10. juuni 2014
ENLi Teated nr 411

\"\"

UUDISED

¤ Tule ENLi töövarjuks!

Töövari veedab tööpäeva ühe ENLi töötajaga, kelle tegevust ja tööd ta konkreetsemalt jälgib. Soovi korral on võimalik ka ise kaasa aidata mõne tööülesande täitmisele. Töövari kohtub teiste meeskonnaliikmetega, osaleb kohtumistel ja koosolekutel ning saab ülevaate ENLi igapäevasest tegevustest.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit otsib oma meeskonda struktuurse dialoogi koordinaatorit

Struktuurne dialoog on kahekõne Euroopa noorte ja poliitikategijate vahel. Igas Euroopa riigis kogunevad teatud aja tagant noored ja eksperdid ning koondavad oma mõtted ja ettepanekud kindlatel teemadel (nt noorte sotsiaalne kaasatus, loovuse ja loomingulisuse avaldumine jne).
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja konkursi \”Noorte varivalimised 2015\” projektijuhi leidmiseks

\”Noorte varivalimised 2015\” on Riigikogu valimistele eelnev a-poliitiline üle-Eestiline projekt, mis toetab noorte aktiivseks kodanikuks kujunemist, demokraatia arengut, noortepoliitika tähtsustamist, sotsiaalset kaasatust ning ühiskonna harituse tõstmist valimiste ja riigijuhtimise eripärade ja olulisuse osas.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Tallinna Ülikooli Pedagoogilises Seminaris uuenenud noorsootöö õppekava

Tallinna Ülikooli Pedagoogilises Seminaris on alates 1994. aastast õpitud noorsootööd ning eriala koos õppekavaga on arenenud ja muutunud. Sel suvel võetakse vastu õppijaid uuenenud õppekavale, kus pakutakse võimalust spetsialiseeruda 5 erinevale suunale.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ESN palub abi uurimisprojektiga

ESN viib rahvusvahelisel tasandil läbi uurimisprojekti STORY, mille lõpptulemusena kogutakse kokku vahetusprogrammides osalenud ja nii osalemisele mõtlevate kui mitte osalenud noorte arvamused ning tehakse ettepanekud Euroopa Komisjonile Erasmus+ programmi edasiarendamiseks.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Kandideeri EÕELi valdkonnajuhiks!

Veidi rohkem kui kuu aega tagasi valiti Õpilasliidule uus juhatus. Nüüd läheneb ka see aeg, kui ametisolevad valdkonna juhid hakkavad oma tööd Õpilasliidus lõpetama. Seoses sellega kuulutame välja avatud kandidatuuri EÕELi valdkonnajuhtide kohale.
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

23.-26. juuli – ENLi Suvekool 
15.-16. august – Arvamusfestival 
28. november – Osaluskohvikud üle Eesti 
12. detsember – ENLi jõulupidu

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
9.06 osales juhatuse aseesimees Triin Bõstrov Erasmus+ juhtkomitee koosolekul
10.06 kohtus noortepoliitika nõunik Harri Puskar Sotsiaalministeeriumi esindajatega, et arutada Võrdse kohtlemise võrgustiku teemadel
10.06 toimus ENLi kontoris Osaluskogude projektifondi kolleegiumi koosolek 
10.-11.06 osaleb ENLi esindaja Euroopa Noortefoorumi töögruppides Gerd Tarand Look Beyond konverentsil Skopjes, kus teeb ettekande noorsootöö tunnustamisest Euroopa tasandil
11.06 osaleb juhatuse esimees Reet Sillavee Eesti koostöö kogu harta foorumil
11.06 kohtuvad juhatuse aseesimees Triin Bõstrov, noortepoliitika nõunik Harri Puskar ja vabatahtlik Gertu Borodkina ENLi kontoris Töötukassa esindaja Berit Vogtiga, et arutada Noortegarantii teemadel
12.06 teeb avalike suhete spetsialist Karl Hallik Eesti Euroopa Liikumise konverentsil ettekande Struktuursest Dialoogist Eestis
12.-13.06 osalevad tegevjuht Kaidi Nurmik ja osaluskogude koordinaator Kadi Vahtra ENLi sündmuste korraldusmeeskonna koolitusel
12.-13.06 osaleb juhatuse aseesimees MTÜ Mondo Maailmahariduse koolitusel
13.06 kohtuvad juhatuse liikmed Reet Sillavee ja Triin Bõstrov ENLi kontoris Austraalia noorteuuringute- ja noorsootöötajatega

 

Eelmisel nädalal:
2.06 kohtus juhatus Haridus- ja Teadusministri Jevgeni Ossinovskiga, et arutada noorteühingute rahastust, noorte lõimumist, mitteformaalset haridust ja valimisea langetamist
2.06 toimus ENLi kontoris poliitiliste noorteühingute koda
3.06 osalesid juhatuse aseesimees Triin Bõstrov ja noortepoliitika nõunik Harri Puskar SDE fraktsiooni kohtumisel, kus arutati valimisea langetamist
3.06 kohtusid tegevjuht Kaidi Nurmik ja avalike suhete spetsialist Karl Hallik MTÜ Mondo esindajatega, et arutada maailmahariduslikku programmi ENLi suvekoolis
3.06 osales juhatuse esimees Reet Sillavee Riigikogu Põhiseaduskomisjoni istungil, kus arutati valimisea langetamise üle
3.06 toimus ENLi kontoris liikmekohtumine Tegusate Eesti Noortega (TEN)
4.06 kohtusid juhatuse esimees Reet Sillavee ja tegevjuht Kaidi Nurmik Tallinna Spordi- ja Noorsooameti noorsootöö osakonna juhtivspetsialisti Marko Ooliga
4.06 kohtusid juhatuse aseesimees Triin Bõstrov ja noortepoliitika nõunik Harri Puskar Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatuse aseesimehe Johann Peetrega, et arutada valimisea langetamist
6.06 osales juhatuse esimees Reet Sillavee EMSLi üldkoosolekul

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Tartu Noortevolikogu kutsub kõiki noori kohvitassi äärde
Maailmakohviku eesmärk on saada noorte tagasisidet Tartuga seotud teemadel ja need hiljem viia edasi Tartu linnaisadele. Tänavusteks tähtsateks teemadeks on noorte kultuurielu ja transpordi võimalused Tartus. Arutada saab ka selle üle, mis hoiab noori heade mõtete linnas ja kuidas peaks välja nägema üks innovaatiline ja modernne kool.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Vabatahtlike värbamise arenguprogramm
Vabaühenduse juht, kas Sulle tundub, et Sul pole piisavalt vahendeid, et tegeleda enda arendamisega ja organisatsiooni võimekuse tõstmisega? Kui pakud teenuseid sotsiaalvaldkonnas ja otsid endale appi vabatahtlikke, siis on arenguprogramm just sulle.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Võrdse kohtlemise koolitus
Eesti Inimõiguste Keskus korraldab 19. juunil Haapsalus Promenaadi hotellis (Sadama 22) kodanikuühenduste esindajatele koolituse võrdse kohtlemise teooriast ja praktikast. Koolitusel antakse ülevaade võrdse kohtlemise põhimõttest, teemat reguleerivatest seadustest, õiguskaitsevõimalustest ning arutletakse reaalsete kaasuste teemal. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tallinna noortenädal kutsub noori esinema!
Kui sa tegutsed koos toredate ning loominguliste noortega, kes tahaksid oma põnevate etteastetega suurel laval esineda, siis pakub Tallinna noortenädal selleks suurepärast võimalust! Lisaks vabalavale, on noortenädalal ka noorte loomelaat, kus saab müüa ja kaubelda oma käsitöö- ja kunstitoodanguga. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: SOREX kutsub: Vaatama ehtsat vulkaanituhka Peeter Suure merekindluse maa-alustes tunnelites
Toimuvad ekskursioonid Tallinna külje all Laagris asuvatesse Peeter Suure merekindluse maa-alustesse tunnelitesse. Lisaks ehtsale u. 450 000 000 aastat vanale vulkaanituhale väärivad käikudes uudistamist vee toimel seintele ning maha moodustunud imekaunid mustrid, samuti kohati üpris pikad stalaktiidid. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Kandideeri Maailmapanga noorte professionaalide programmi
Avatud on võimalus kandideerida Maailmapanga noorte professionaalide programmi 2015. aastaks. Tööle võetakse noori erinevatest riikidest ja erinevatele ametitele.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Rahvusvaheline noorte esseekonkurss: \”My Role as a Citizen of Earth\”
UNESCO korraldab esseekonkursi kuni 25-aastastele noortele. Parimate esseede kirjutajaid autasustatakse tseremoonial Jaapanis! 
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Suveks EstYes\’iga Euroopasse
EstYes\’i pakkumistesse on lisandunud 5 rahvusvahelist noortevahetust. Nüüd on võimalus kandideerida rahvusvahelistesse noortevahetustesse Prantsusmaal ja Itaalias.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Sitsiilia loodusparki vabatahtlikuks
Nüüd on võimalus kandideerida rahvusvahelisse laagrisse Sitsiiliasse. Osaleda võivad kõik noored vanuses 16-26 aastat. Eestist on minemas kuue liikmeline grupp.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Horvaatiasse teatrifestivali korraldama
Nüüd on võimalus kandideerida rahvusvahelisse laagrisse Horvaatias. Osaleda võivad kõik noored vanuses 18-26 aastat. Eestist on minemas viie liikmeline grupp. 
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Töölaagrid Lõuna-Koreas
UNESCO Lõuna-Korea haru korraldab traditsioonilisi töölaagreid noortele vanuses 18-30. Valida on nelja erineva laagri vahel.
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTUS: Avati taotlusvoor \”Tõrjutud noorte sotsiaalne kaasamine ja õigusrikkumiste ennetamine\”
Taotlusvooru \”Tõrjutud noorte sotsiaalne kaasamine ja õigusrikkumiste ennetamine\” vahendusel jagatakse EMP toetuste programmist \”Riskilapsed ja –noored\” toetusi summas 340 000 eurot, minimaalne toetus ühe projekti kohta on 170 000 eurot. Taotlusvoor sulgub 10. septembril 2014 kell 16.00.
Lisainfot siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status