/ ENLi Teated 419

\"ENL\"

30. september 2014
ENLi Teated nr 419

\"\"

UUDISED

¤ Kandideeri Eesti Noorteühenduste Liidu välissuhete juhiks!

Otsime noort ja teotahtelist inimest, kes ei pelga suhtlemist rahvusvaheliste ettevõtete, ühenduste ja võrgustikega! Kui oskad keeli ja tahaksid Eestist kaugemale vaadata, kandideeri meile!
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENLi meediakonverents tuleb taas!

Sel aastal vaatame täpsemalt tele- ja raadiomeediale otsa. Teid aitavad meediamaastikul juhatada Andres Jõesaar, Heidy Purga ja Tiit Kimmel. Registreeri ruttu, sest kohad on piiratud!
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENL kuulutab välja noortesõbralikuma ajakirjaniku ja meediaväljaande konkursi!

Konkursile saavad esitada nominente kõik noorsootööga, noorteorganisatsioonidega ja noortevaldkonnaga seotud inimesed ja organisatsioonid ning noored, kes on ajakirjandusega suhelnud näiteks seoses erinevate noorteprojektide või muude noorte teemadega seoses.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Otsime \”Noort Eurooplast 2015\”!

Tunned mõnd ägedat noort? Tahaksid, et keegi sinu tuttavatest saaks võimaluse teha kuus kuud praktikat Euroopa Parlamendis või mõnes teises Euroametis? Siis anna ta üles!
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti otsib noori Häid Eeskujusid!

Juba kuuendat aastat järjest kuulutavad Eesti noorteühendused välja konkursi \”Hea Eeskuju\”. Otsime koolinoori, kelle pealehakkamine, sihikindel töö ja võime kaasa haarata teisi on muutnud meie kodukandi ja elukeskkonna paremaks.
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

24. oktoober – ENLi meediakonverents
7.-28. november – Osaluskohvikud üle Eesti
15.-16. november – ENLi sügisseminar ja üldkoosolek
12. detsember – ENLi jõulupidu

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
22.09-8.10 osaleb juhatuse aseesimees Triin Bõstrov Jaapani-Eesti noortevahetuse raames Jaapanis
29.09 kohtus noortepoliitika nõunik Harri Puskar ENLi kontoris Keskerakonna esindajate Tõnis Möldri ja Tiit Terikuga, et arutada Riigikogu valimiste platvormi
30.09 kohtusid noortepoliitika nõunik Harri Puskar ja vabatahtlik Gertu Borodkina Berit Vogtiga töötukassast, et arutada ENLi Noortegarantii dokumenti
1.10 osaleb juhatuse esimees Reet Sillavee Säästva Arengu Komisjoni istungil
2.10 osaleb juhatuse aseesimees Liisa Lillemets Siseministeeriumis Universaalse ennetuse töörühma kohtumisel
3.10 kohtub juhatuse aseesimees Liisa Lillemets UNESCO esindajatega Tartus

 

Eelmisel nädalal:
22.09-8.10 osaleb juhatuse aseesimees Triin Bõstrov Jaapani-Eesti noortevahetuse raames Jaapanis
22.09 osales juhatuse aseesimees Liisa Lillemets Riigikogu Sotsiaalkomisjoni avatud istungil, kus arutati lastekaitseseadust
22.09 kohtusid osaluskogude koordinaatorid Kadi Vahtra ja Kuldar Adel Raplamaa avatud noortekeskuste esindajatega
22.09 tegi noortepoliitika nõunik Harri Puskar Läänemaa Ühisgümnaasiumis ettekande ENLi teemal
23.09 kohtusid avalike suhete spetsialist Karl Hallik ja osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Eesti Rahvusringhäälingu esindajatega, et arutada tuleva meediakonverentsi toimumist
23.09 kohtus noortepoliitika nõunik Harri Puskar Riigikogu liikme Rannas Vassiljeviga, et arutada noortekogude rahastust
23.09 võõrustas ENLi juhatuse esimees Reet Sillavee ENLi kontoris USA suursaatkonna esindajaid, et arutada edaspidist koostööd
24.09 tutvustas osaluskogude koordinaator Kuldar Adel noortevolikogude tegevust ja ENLi Väätsas ja Raplamaal Sipa külas
26.09 kohtusid juhatuse liikmed Reet Sillavee ja Liisa Lillemets Haridus- ja Teadusministeeriumi Noorteosakonnaga

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Microsoft kutsub: koolitus MTÜdele
Koolitusel tutvustatakse, kuidas ja mis tingimustel Microsoft sel aastal tarkvara annetab ja kuna Office 365 lisandub peatselt annetatava tarkvara nimekirja, siis tutvustame lühidalt Office 365 tarkvara ja uuendusi ning jagame praktilisi nõuandeid, kuidas Office 365 võib teie igapäevast tööd lihtsamaks muuta. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Noorteprogramm ENTRUM kutsub Sind noortele mentoriks
ENTRUM kutsub ka Sind panustama algatusvõimelise ja vastutustundliku järelkasvu kujundamisse! Selleks löö ENTRUM-i arenguprogrammis ja konkursil kaasa äri- või teadusmentorina ning jaga oma ettevõtlus- või teaduskogemusi. Nii toetad Sa Virumaa ja kogu Eesti arengut!
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Võrdse kohtlemise koolitused
Eesti Inimõiguste Keskus korraldab koolitusi võrdsest kohtlemisest, diskrimineerimisest ja praktikast. Koolitusel antakse ülevaade võrdse kohtlemise põhimõttest, teemat reguleerivatest seadustest, õiguskaitsevõimalustest ning arutletakse reaalsete kaasuste teemal.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Teaduskommunikatsiooni konverents \”Teadus? Läheb tarvis. Päriselt!\”
Soovime kokku tuua olulised noorte infovälja kujundajad – õpetajad, teadlased, noorsootöötajad, karjäärinõustajad, noored, lapsevanemad ja meediainimesed. Arutame koos, kuidas infot tulemuslikumalt noorteni viia ning otsime kohti koostööks.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Noorsootöötaja kutse andmise voor on taas avatud!
Varasemalt väljastatud kutsetunnistused kehtivad nendel märgitud tähtajani ning uute ja vanade kutsestandardite tasemed on omavahel suhestatud. Kutse andmine toimub vastavalt Hariduse Kutsenõukogu kinnitatud kutse andmise korrale. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: MTÜ Lastekaitse Liit kuulutab välja video-, foto ja joonistusvõistluse teemal \”Õigus olla laps\”
Võistlusel saab osaleda nii joonistuste kui fotodega, esmakordselt sel aastal ka videoklippidega. Konkursi eesmärgiks on lapse õiguste kohta teadlikkuse suurendamine. Sel aastal on võistlus suunatud kõikidele lasteaialastele ning kooliõpilastele.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Õpilasakadeemia ootab uusi õppijaid!
Tallinna Ülikooli Õpilasakadeemia sügissemestri kursustele registreerumine on avatud ja kestab 3. oktoobrini. Oodatud on gümnaasiumi- ja kutsekooli noored, kes soovivad end täiendada filosoofia, keelte, sotsioloogia, ristmeedia, õiguse ja rakenduspsühholoogia valdkonnas.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Lahe Koolipäev tuleb taas!
Kutsume Sind osalema Eesti suurimal noortekonverentsil Lahe Koolipäev, 12. novembril Nordea Kontserdimajas. Tänavuse konverentsi teemaks on oma kire leidmine, takistuste ületamine ja tasakaalu saavutamine.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Liikumine Kodukant avas kanditaatide esitamise üle-riigilisele vabatahtlike tunnustusele Märka vabatahtlikke! 
Käes on aeg vaadata enda ümber, et tänada ja esile tõsta tublisid vabatahtlikke. Vabatahtlike tunnustusüritus toimub kümnendat korda ning kauniks traditsiooniks on saanud korraldada seda just rahvusvahelise vabatahtlike päeva raames detsembri alguses.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: HEAK kutsub – turundus- ja tutvustusmaterjalide koolitus
Koolituse eesmärk on anda osalejatele baasteadmised koos praktiliste oskustega kommunikatsioonipõhisest väliskommunikatsioonist, sh sõnumite kokkuleppimisest rõhuasetusega infomaterjalide koostamisele ning anda algteadmised turundus- ja tutvustusmaterjalide kujundamisest.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tasuta veebikoolitused digidokumentidest ja kenast suhtlusest
Addenda koolitus kutsub EMSLi liikmeid sügisel tasuta veebiseminaridele. Septembris saate teada, kuis vähendada käsitsi sisestatavate andmete mahtu, kiirendada kuludokumentide liikumist ja allkirjastamist/aktsepteerimist organisatsioonis. Oktoobris kutsub Virve Roosimägi kaasa mõtlema suhtlemise teemadel.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tartu Rahvaülikool pakub trobikonda tööalaseid koolitusi
Tartu Rahvaülikool, Lõuna-Eesti suurim koolituskeskus, alustab oma 27. hooaega ja pakub arvukalt tööalaseid koolitusi koostöös parimate koolitajatega. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: MTÜ Lastekaitse Liit kutsub täitma küsimustikku \”Laste osaluse toetamine ja kaasamine koolis\”
Käesoleval aastal viib MTÜ Lastekaitse Liit koostöös Eesti Õpilasesinduste Liiduga valdkonna kaardistamiseks ja arendamiseks läbi uuringu \”Laste osaluse toetamine ja kaasamine koolis\”, mille eesmärgiks on laste ja noorte seas läbiviidava küsitluse käigus selgitada välja, mil määral kaasavad koolid lapsi koolielu puudutavatesse otsustesse, mil viisil ja mis teemadel nad seda teevad.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Teine Euroopa Alkoholipoliitika Noortekonverents kutsub osalema!
Oled tegelenud või sooviksid tegeleda alkoholipoliitikaga Euroopa mastaabis? Tahaksid lihtsalt sõna sekka öelda? Kandideeri koos EAÜSi delegatsiooniga alkoholipoliitika teemalisele noortekonverentsile! 
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTUS: Vabaühenduste Fondi viimase taotlusvooru infoseminarid
Avatud Eesti Fondi vahendatav EMP ja Norra toetuste Vabaühenduste Fond avab varsti taotlusvooru, kuhu ootame projekte, mis kasvatavad taotleja tegutsemissuutlikkust. Konkursile saab esitada väikseid projekte, mis aitavad taotleval organisatsioonil muutuda tugevamaks ja võimekamaks.
Lisainfot siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status