/ ENLi Teated 422

\"ENL\"

21. oktoober 2014
ENLi Teated nr 422

\"\"

UUDISED

¤ ENL otsib osaluskogude koordinaatorit!

Otsime 2015. aastaks osaluskogude koordinaatorit, kes asendaks aega teenivat töötajat.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Tule ENLi sügisseminarile!

Sel korral räägime rahast – vaatame olevikku ja tulevikku! Kuulame, mis on selgunud värsketest uuringutest ja raportitest. Analüüsime ekspertide juhendamisel oma ühenduste finantstegevust ja -olukorda. Otseloomulikult saab nalja ja naerda ning (taas)kohtuda uute ja mitte nii uute tuttavatega, kes on üle Eesti kohale tulnud.
Loe täpsemalt siit

 

¤ EMSLis valmis vabaühendustele mõeldud arengukäsiraamat

Raamat aitab ideid, töövõtteid ja soovitusi pakkudes vaadata oma organisatsiooni sisse, lahti mõtestada selle arendamise loogika, end analüüsida ja võtta vastu otsuseid.
Loe täpsemalt siit

 

¤ \”Noorte Varivalimised 2015\” otsib maakondlikke koordinaatoreid

Otsime koordinaatoreid, kelle peamiseks ülesandeks on olla kontaktisikuks ja mentoriks oma maakonna sündmuste korraldajatele ning hoolitseda projekti täiendava teavitustöö eest, mille tulemusena noored kasutaks 2015. aasta märtsis toimuvate Riigikogu valimiste ajal võimalust oma arvamus Varivalimiste hääletusel välja öelda.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti otsib noori Häid Eeskujusid!

Juba kuuendat aastat järjest kuulutavad Eesti noorteühendused välja konkursi \”Hea Eeskuju\”. Otsime koolinoori, kelle pealehakkamine, sihikindel töö ja võime kaasa haarata teisi on muutnud meie kodukandi ja elukeskkonna paremaks.
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

24. oktoober – ENLi meediakonverents
6.-28. november – Osaluskohvikud üle Eesti
11. november – kontaktisikute kohtumine ja üldkoosoleku materjalide arutelu Tallinnas
13. november – kontaktisikute kohtumine ja üldkoosoleku materjalide arutelu Tartus 
15.-16. november – ENLi sügisseminar ja üldkoosolek
12. detsember – ENLi jõulupidu

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
19.-22.10 osaleb osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Brüsselis seminaril \”Tõenduspõhine noortepoliitika kohalikul tasandil\”
20.10 kohtus juhatus ja meeskond ENLi kontoris Soome Noorteühenduste Liidu Allianssi esindajatega, et arutada koostööd valimisea langetamise ja varivalimiste raames
23.10 osalevad juhatuse esimees Reet Sillavee, noortepoliitika nõunik Harri Puskar, avalike suhete spetsialist Karl Hallik ja Struktuurse Dialoogi projektijuht Egert Mitt Haridus- ja Teadusministeeriumis laiendatud Struktuurse Dialoogi töörühma koosolekul 
24.10 toimub ENLi meediakonverents 
25.10 kohtuvad juhatuse aseesimees Triin Bõstrov ja noortepoliitika nõunik Harri Puskar ENLi kontoris Jõgevamaa noortekoguga, et arutada valimisea langetamise teemadel

 

Eelmisel nädalal:
13.10 osales avalike suhete spetsialist Karl Hallik Sotsiaalministeeriumis noortegarantii teavitusplaani töörühmas
13.-15.10 osalesid juhatuse esimees Reet Sillavee, noortepoliitika nõunik Harri Puskar ja Struktuurse dialoogi projektijuht Egert Mitt Roomas Struktuurse Dialoogi konverentsil
14.10 osales juhatuse aseesimees Liisa Lillemets Vägivalla Vähendamise Arengukava komisjoni koosolekul
15.10 kohtus tegevjuht Kaidi Nurmik EMSLis Anna Laidoga, et arutada Vabakonna tuleviku küsimusi
16.10 kohtusid juhatuse esimees Reet Sillavee, tegevjuht Kaidi Nurmik ja osaluskogude koordinaatorid Kadi Vahtra ja Kuldar Adel Ivo Visakuga, et arutada noortevolikogude põhitegevuse toetamise programmi
17.10 kohtus osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Jõelähtme noortega, et aidata neil luua noortevolikogu
19.-22.10 osaleb osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Brüsselis seminaril \”Tõenduspõhine noortepoliitika kohalikul tasandil\”

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Noorteparlament ootab delegaate kandideerima
Noorteparlament on MTÜ Lastekaitse Liit ja Eesti Õpilasesinduste Liidu eestvedamisel toimuv noortele suunatud projekt, mille peamiseks eesmärgiks on kaasata noori riiklikesse otsustusprotsessidesse ning anda neile seeläbi võimalus kaasa rääkida neid puudutavatel teemadel.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Rahvusvaheline Ida-Virumaa Noorte kohtumine: \”Noorte roll kodanikuühiskonna arendamisel\” ootab osalejad!
Kohtumise eesmärk on kokku viia kõikides praktilistest eelseminaridest valmistatud ideed, mõtted ja ettepanekuid eeldefineeritud teemadele ning kokku kirjutada noortepoolne visioon Ida-Virumaa Arengukava täiendamiseks ning arendada koostööd Eesti ja välisnoorteorganisatsioonide vahel
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tallinna Ülikooli tudengivarju nädal
17.- 21. novembril toimub Tallinna Ülikoolis taas Tudengivarju nädal, mille raames saavad gümnasistid varjutada bakalaureuseõppe tudengeid. Tudengivarju nädala jooksul on Sul võimalik tutvuda huvipakkuva erialaga. Saad koos tudengiga käia loengutes, tutvuda ülikooli ja samuti selle aasta sisseastumise tingimustega.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Vabaühenduste Fond ootab noori vihakõne-vastasele koolitusele
Koolituse läbiviijaks on üleeuroopalise No Hate Speech kampaania Soome üks eestvedajatest Satu Valtere, pikaajaline inimõigustealase hariduse edendaja. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: UNICEFi laste- ja noortesõbraliku linna seminar ootab!
UNICEF-i huvitab, kuidas noored hindavad Tallinna laste- ja noortesõbralikkust. See on koht, kus avaldada oma arvamust ja teha ettepanekuid, et igal noorel oleks võimalik rõõmu tunda Tallinnast, kui laste- ja noortesõbralikust linnast.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Kandideeri Tallinna linna noortevolikogu koosseisu 2014/2015
Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlaud ning Tallinna Õpilasesindus kuulutavad välja Tallinna linna noortevolikogu koosseisu valimised. Noortevolikogusse valitakse 21 liiget kolmest huvirühmast: õpilased, üliõpilased ja noorteühendused.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: \”Tee ise\” tasuta koolitused ootavad!
Oled 9.-12. klassi Harjumaa noor? Siis tule tasuta koolitustele \”Tulevikulinna mäng\”, \”Kuidas kirjutada projekti\” ja \”Turundus Facebookis\”!
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Teaduskommunikatsiooni konverents \”Teadus? Läheb tarvis. Päriselt!\”
Soovime kokku tuua olulised noorte infovälja kujundajad – õpetajad, teadlased, noorsootöötajad, karjäärinõustajad, noored, lapsevanemad ja meediainimesed. Arutame koos, kuidas infot tulemuslikumalt noorteni viia ning otsime kohti koostööks.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: MTÜ Lastekaitse Liit kuulutab välja video-, foto ja joonistusvõistluse teemal \”Õigus olla laps\”
Võistlusel saab osaleda nii joonistuste kui fotodega, esmakordselt sel aastal ka videoklippidega. Konkursi eesmärgiks on lapse õiguste kohta teadlikkuse suurendamine. Sel aastal on võistlus suunatud kõikidele lasteaialastele ning kooliõpilastele.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Lahe Koolipäev tuleb taas!
Kutsume Sind osalema Eesti suurimal noortekonverentsil Lahe Koolipäev, 12. novembril Nordea Kontserdimajas. Tänavuse konverentsi teemaks on oma kire leidmine, takistuste ületamine ja tasakaalu saavutamine.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tartu Rahvaülikool pakub trobikonda tööalaseid koolitusi
Tartu Rahvaülikool, Lõuna-Eesti suurim koolituskeskus, alustab oma 27. hooaega ja pakub arvukalt tööalaseid koolitusi koostöös parimate koolitajatega. 
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Teine Euroopa Alkoholipoliitika Noortekonverents kutsub osalema!
Oled tegelenud või sooviksid tegeleda alkoholipoliitikaga Euroopa mastaabis? Tahaksid lihtsalt sõna sekka öelda? Kandideeri koos EAÜSi delegatsiooniga alkoholipoliitika teemalisele noortekonverentsile! 
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTUS: EMP toetuste Vabaühenduste Fondi V taotlusvoor: kutse väikeprojektide esitamiseks 
Avatud Eesti Fond kuulutab välja programmi viimast taotlusvooru vabaühenduste väikeprojektidele, mille eesmärk on parandada vabaühenduste tegutsemisvõimekust ja –keskkonda.
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTUS: Vabaühenduste Fondi viimase taotlusvooru infoseminarid
Avatud Eesti Fondi vahendatav EMP ja Norra toetuste Vabaühenduste Fond avab varsti taotlusvooru, kuhu ootame projekte, mis kasvatavad taotleja tegutsemissuutlikkust. Konkursile saab esitada väikseid projekte, mis aitavad taotleval organisatsioonil muutuda tugevamaks ja võimekamaks.
Lisainfot siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status