/ ENLi Teated 423

28. oktoober 2014
ENLi Teated nr 423

\"\"

UUDISED

¤ Selgusid noortesõbralikem ajakirjanik ja väljaanne!

Eesti Noorteühenduste Liidu meediakonverentsil kuulutati välja ka 2014. aasta noortesõbralikem meediaväljaanne ja ajakirjanik. ENLi juhatus ja nõukogu leidsid esitatud kandidaatide vahel valides, et Eesti aasta noortesõbralikem ajakirjanik on…
Loe täpsemalt siit

 

¤ Avatud on kandideerimine ENLi nõukokku

Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja valimised ühele täitmata kohale ENLi nõukogus! Kui arvad, et oled ametile sobiv või tead kedagi, kes sobiks, anna meile kindlasti teada!
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENL otsib osaluskogude koordinaatorit!

Otsime 2015. aastaks osaluskogude koordinaatorit, kes asendaks aega teenivat töötajat.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Tule ENLi sügisseminarile!

Sel korral räägime rahast – vaatame olevikku ja tulevikku! Kuulame, mis on selgunud värsketest uuringutest ja raportitest. Analüüsime ekspertide juhendamisel oma ühenduste finantstegevust ja -olukorda. Otseloomulikult saab nalja ja naerda ning (taas)kohtuda uute ja mitte nii uute tuttavatega, kes on üle Eesti kohale tulnud.
Loe täpsemalt siit

 

¤ \”Noorte Varivalimised 2015\” otsib maakondlikke koordinaatoreid

Otsime koordinaatoreid, kelle peamiseks ülesandeks on olla kontaktisikuks ja mentoriks oma maakonna sündmuste korraldajatele ning hoolitseda projekti täiendava teavitustöö eest, mille tulemusena noored kasutaks 2015. aasta märtsis toimuvate Riigikogu valimiste ajal võimalust oma arvamus Varivalimiste hääletusel välja öelda.
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

6.-28. november – Osaluskohvikud üle Eesti
11. november – kontaktisikute kohtumine ja üldkoosoleku materjalide arutelu Tallinnas
13. november – kontaktisikute kohtumine ja üldkoosoleku materjalide arutelu Tartus 
15.-16. november – ENLi sügisseminar ja üldkoosolek
12. detsember – ENLi jõulupidu

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
27.10 kohtusid noortepoliitika nõunik Harri Puskar ja osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Ida-Virumaa noortefoorumi korraldaja Ilja Samoiloviga, et arutada ENLi osalust noortefoorumi töötubades
28.10 kohtuvad noortepoliitika nõunik Harri Puskar ja osaluskogude koordinaator Kuldar Adel ENATO projekti raames Armeenia noortega 
29.10 osaleb noortepoliitika nõunik Harri Puskar EMSLi Vabaühenduste elujõulisuse indeksi fookusgrupis
29.10 kohtub avalike suhete spetsialist Karl Hallik siseveebi kujundajaga, et viimistleda ENLi siseveeb kasutajasõbralikumaks 
29.10 osaleb juhatuse esimees Reet Sillavee Riigikogus Hea eeskuju konkursi žürii kohtumisel
30.10 osaleb juhatuse esimees Reet Sillavee UNICEFi laste- ja noortesõbraliku linna konkursi žürii kohtumisel

 

Eelmisel nädalal:
19.-22.10 osales osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Brüsselis seminaril \”Tõenduspõhine noortepoliitika kohalikul tasandil\”
20.10 kohtus juhatus ja meeskond ENLi kontoris Soome Noorteühenduste Liidu Allianssi esindajatega, et arutada koostööd valimisea langetamise ja varivalimiste raames
23.10 osalesid juhatuse esimees Reet Sillavee, noortepoliitika nõunik Harri Puskar, avalike suhete spetsialist Karl Hallik ja Struktuurse Dialoogi projektijuht Egert Mitt Haridus- ja Teadusministeeriumis laiendatud Struktuurse Dialoogi töörühma koosolekul 
24.10 toimus ENLi meediakonverents 
25.10 kohtusid juhatuse aseesimees Triin Bõstrov ja noortepoliitika nõunik Harri Puskar ENLi kontoris Jõgevamaa noortekoguga, et arutada valimisea langetamise teemadel

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

 

¤ OSALE: Kodanikuühiskonnale pühendatud infopoliitika foorum Rahvusraamatukogus
Ürituse eesmärk on arutleda kodanikuühiskonna arengu üle ja rääkida selles kontekstis demokraatiast, kodanikuks olemisest, rääkimisest ja kuulamisest, oma ümbruskonnast hoolimisest ja ühiskonnaelus kaasa rääkimisest. Samuti räägib Juhani Lemmik avatud valitsemise partnerlusest.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Noorteparlament ootab delegaate kandideerima
Noorteparlament on MTÜ Lastekaitse Liit ja Eesti Õpilasesinduste Liidu eestvedamisel toimuv noortele suunatud projekt, mille peamiseks eesmärgiks on kaasata noori riiklikesse otsustusprotsessidesse ning anda neile seeläbi võimalus kaasa rääkida neid puudutavatel teemadel.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Rahvusvaheline Ida-Virumaa Noorte kohtumine: \”Noorte roll kodanikuühiskonna arendamisel\” ootab osalejad!
Kohtumise eesmärk on kokku viia kõikides praktilistest eelseminaridest valmistatud ideed, mõtted ja ettepanekuid eeldefineeritud teemadele ning kokku kirjutada noortepoolne visioon Ida-Virumaa Arengukava täiendamiseks ning arendada koostööd Eesti ja välisnoorteorganisatsioonide vahel
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tallinna Ülikooli tudengivarju nädal
17.- 21. novembril toimub Tallinna Ülikoolis taas Tudengivarju nädal, mille raames saavad gümnasistid varjutada bakalaureuseõppe tudengeid. Tudengivarju nädala jooksul on Sul võimalik tutvuda huvipakkuva erialaga. Saad koos tudengiga käia loengutes, tutvuda ülikooli ja samuti selle aasta sisseastumise tingimustega.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Teaduskommunikatsiooni konverents \”Teadus? Läheb tarvis. Päriselt!\”
Soovime kokku tuua olulised noorte infovälja kujundajad – õpetajad, teadlased, noorsootöötajad, karjäärinõustajad, noored, lapsevanemad ja meediainimesed. Arutame koos, kuidas infot tulemuslikumalt noorteni viia ning otsime kohti koostööks.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: MTÜ Lastekaitse Liit kuulutab välja video-, foto ja joonistusvõistluse teemal \”Õigus olla laps\”
Võistlusel saab osaleda nii joonistuste kui fotodega, esmakordselt sel aastal ka videoklippidega. Konkursi eesmärgiks on lapse õiguste kohta teadlikkuse suurendamine. Sel aastal on võistlus suunatud kõikidele lasteaialastele ning kooliõpilastele.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Lahe Koolipäev tuleb taas!
Kutsume Sind osalema Eesti suurimal noortekonverentsil Lahe Koolipäev, 12. novembril Nordea Kontserdimajas. Tänavuse konverentsi teemaks on oma kire leidmine, takistuste ületamine ja tasakaalu saavutamine.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Teine Euroopa Alkoholipoliitika Noortekonverents kutsub osalema!
Oled tegelenud või sooviksid tegeleda alkoholipoliitikaga Euroopa mastaabis? Tahaksid lihtsalt sõna sekka öelda? Kandideeri koos EAÜSi delegatsiooniga alkoholipoliitika teemalisele noortekonverentsile! 
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTUS: EMP toetuste Vabaühenduste Fondi V taotlusvoor: kutse väikeprojektide esitamiseks 
Avatud Eesti Fond kuulutab välja programmi viimast taotlusvooru vabaühenduste väikeprojektidele, mille eesmärk on parandada vabaühenduste tegutsemisvõimekust ja –keskkonda.
Lisainfot siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status