/ ENLi Teated 424

\"ENL\"

4. november 2014
ENLi Teated nr 424

\"\"

UUDISED

¤ Avatud on kandideerimine ENLi nõukokku

Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja valimised ühele täitmata kohale ENLi nõukogus! Kui arvad, et oled ametile sobiv või tead kedagi, kes sobiks, anna meile kindlasti teada!
Loe täpsemalt siit

 

¤ Tule ENLi sügisseminarile!

Sel korral räägime rahast – vaatame olevikku ja tulevikku! Kuulame, mis on selgunud värsketest uuringutest ja raportitest. Analüüsime ekspertide juhendamisel oma ühenduste finantstegevust ja -olukorda. Otseloomulikult saab nalja ja naerda ning (taas)kohtuda uute ja mitte nii uute tuttavatega, kes on üle Eesti kohale tulnud.
Loe täpsemalt siit

 

¤ \”Noorte Varivalimised 2015\” otsib maakondlikke koordinaatoreid

Otsime koordinaatoreid, kelle peamiseks ülesandeks on olla kontaktisikuks ja mentoriks oma maakonna sündmuste korraldajatele ning hoolitseda projekti täiendava teavitustöö eest, mille tulemusena noored kasutaks 2015. aasta märtsis toimuvate Riigikogu valimiste ajal võimalust oma arvamus Varivalimiste hääletusel välja öelda.
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

6.-28. november – Osaluskohvikud üle Eesti
11. november – kontaktisikute kohtumine ja üldkoosoleku materjalide arutelu Tallinnas
13. november – kontaktisikute kohtumine ja üldkoosoleku materjalide arutelu Tartus 
15.-16. november – ENLi sügisseminar ja üldkoosolek
12. detsember – ENLi jõulupidu

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
4.11 osaleb tegevjuht Kaidi Nurmik KÜSKi vabaühenduste fondi taotlusvooru infopäeval
4.11 osalevad osaluskogude koordinaatorid Kadi Vahtra ja Kuldar Adel Tartus noorsootöö spetsialistide koolitusel
6.11 osaleb noortepoliitika nõunik Harri Puskar Põlvamaa osaluskohvikus
6.11 osalevad osaluskogude koordinaatorid Kadi Vahtra ja Kuldar Adel Tallinnas noorsootöö spetsialistide koolitusel
6.11 osaleb juhatuse aseesimees Triin Bõstrov seminaril \”Lapse osalemise õiguse tagamine kõigis eluvaldkondades – eesmärgid ja tulemuste mõõtmine\”

 

Eelmisel nädalal:
27.10 kohtusid noortepoliitika nõunik Harri Puskar ja osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Ida-Virumaa noortefoorumi korraldaja Ilja Samoiloviga, et arutada ENLi osalust noortefoorumi töötubades
28.10 kohtusid noortepoliitika nõunik Harri Puskar ja osaluskogude koordinaator Kuldar Adel ENATO projekti raames Armeenia noortega 
29.10 osales noortepoliitika nõunik Harri Puskar EMSLi Vabaühenduste elujõulisuse indeksi fookusgrupis
29.10 kohtus avalike suhete spetsialist Karl Hallik siseveebi kujundajaga, et viimistleda ENLi siseveeb kasutajasõbralikumaks 
29.10 osales juhatuse esimees Reet Sillavee Riigikogus Hea eeskuju konkursi žürii kohtumisel
30.10 osales juhatuse esimees Reet Sillavee UNICEFi laste- ja noortesõbraliku linna konkursi žürii kohtumisel

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Noorteinfo baaskoolitus YIntro
YIntro koolitus on Euroopa Noorteinfo ja Nõustamise Agentuuri ERYICA poolt välja töötatud koolitus-pakett, mis on suunatud noorsootöötajatele ja annab professionaalsed teadmised noorteinfotööst – kuidas arendada ja vahendada noorteinfo teenust kvaliteetselt.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Kirjutusvõistlus teemal „Nii sarnane, nii erinev, nii euroopalik.”
Igas osalevas Euroopa riigis selgitatakse välja üks võitja. Kõik riikliku tasandi võitjad kutsutakse kolmepäevasele õppereisile Brüsselisse. Nende võistlustööd avaldatakse Euroopa Komisjoni veebisaidil ning neid pakutakse avaldamiseks võitja oma koduriigi suurematele meediaväljaannetele.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Kodanikuühiskonnale pühendatud infopoliitika foorum Rahvusraamatukogus
Ürituse eesmärk on arutleda kodanikuühiskonna arengu üle ja rääkida selles kontekstis demokraatiast, kodanikuks olemisest, rääkimisest ja kuulamisest, oma ümbruskonnast hoolimisest ja ühiskonnaelus kaasa rääkimisest. Samuti räägib Juhani Lemmik avatud valitsemise partnerlusest.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Noorteparlament ootab delegaate kandideerima
Noorteparlament on MTÜ Lastekaitse Liit ja Eesti Õpilasesinduste Liidu eestvedamisel toimuv noortele suunatud projekt, mille peamiseks eesmärgiks on kaasata noori riiklikesse otsustusprotsessidesse ning anda neile seeläbi võimalus kaasa rääkida neid puudutavatel teemadel.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tallinna Ülikooli tudengivarju nädal
17.- 21. novembril toimub Tallinna Ülikoolis taas Tudengivarju nädal, mille raames saavad gümnasistid varjutada bakalaureuseõppe tudengeid. Tudengivarju nädala jooksul on Sul võimalik tutvuda huvipakkuva erialaga. Saad koos tudengiga käia loengutes, tutvuda ülikooli ja samuti selle aasta sisseastumise tingimustega.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Teaduskommunikatsiooni konverents \”Teadus? Läheb tarvis. Päriselt!\”
Soovime kokku tuua olulised noorte infovälja kujundajad – õpetajad, teadlased, noorsootöötajad, karjäärinõustajad, noored, lapsevanemad ja meediainimesed. Arutame koos, kuidas infot tulemuslikumalt noorteni viia ning otsime kohti koostööks.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: MTÜ Lastekaitse Liit kuulutab välja video-, foto ja joonistusvõistluse teemal \”Õigus olla laps\”
Võistlusel saab osaleda nii joonistuste kui fotodega, esmakordselt sel aastal ka videoklippidega. Konkursi eesmärgiks on lapse õiguste kohta teadlikkuse suurendamine. Sel aastal on võistlus suunatud kõikidele lasteaialastele ning kooliõpilastele.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Teine Euroopa Alkoholipoliitika Noortekonverents kutsub osalema!
Oled tegelenud või sooviksid tegeleda alkoholipoliitikaga Euroopa mastaabis? Tahaksid lihtsalt sõna sekka öelda? Kandideeri koos EAÜSi delegatsiooniga alkoholipoliitika teemalisele noortekonverentsile! 
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTUS: EMP toetuste Vabaühenduste Fondi V taotlusvoor: kutse väikeprojektide esitamiseks 
Avatud Eesti Fond kuulutab välja programmi viimast taotlusvooru vabaühenduste väikeprojektidele, mille eesmärk on parandada vabaühenduste tegutsemisvõimekust ja –keskkonda.
Lisainfot siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status