/ Tule Põlvasse Noorte [eel]arvamusfestivalile!

Seekord toimub Noorte [eel]arvamusfestival Põlvas ning ootab sinna osalejaid üle Eesti! Ideid korjasime 11. juunini ning nüüd kutsume kõiki aruteludesse osalema.

Põlva keskväljakul toimuva üle-eestilise Noorte [eel]arvamusfestivali eesmärk on arendada arutelu- ja suhtluskultuuri ning motiveerida noori mõtlema neile endile ja ühiskonnale olulistel teemadel, avaldama oma arvamust, küsima olulisi küsimusi ning üheskoos vajalikke muutusi ellu kutsuma. Ideekorjesse võib läbimõeldud idee saata igaüks, kes on valmis selle sobivuse korral [eel]arvamusfestivali meeskonnaga koos ellu viima. 

Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist: “Et julgustada noori argumenteeritult suhtlema ja ühiskondlikel teemadel kaasa mõtlema, korraldame tänavu Paide Arvamusfestivalile noortega koostöös kaks soojendusüritust: 4. juulil toimub üle-eestiline Noorte [eel]arvamusfestival Põlvas ja 2. augustil kohalik [eel]festival Pärnus.” Tema sõnul on eelfestivalidest kujunenud iga-aastane traditsioon, millega jõuda Eesti erinevatesse paikadesse ja kõnetada ka neid, kes Arvamusfestivalist veel osa võtnud pole.

Noorte [eel]arvamusfestivali peakorraldaja Maris Neeno lisab: “Noorte [eel]arvamusfestival on üritus, mille abil on noortel end võimalik kuuldavamaks teha. Osalemine annab noortele võimaluse olla osa kogukonnast ning tunda, et nende arvamus on oluline. Loodame, et tänavune festival tuletab avalikkusele meelde, et ka noored on täisväärtuslikud ühiskonnaliikmed, kelle arvamust arvesse võtta otsuste tegemisel.” Osalema oodatakse peale noorte endi ka noortemeelseid ja noorte ühiskondlikku aktiivsust oluliseks pidavaid inimesi ja organisatsioone üle kogu Eesti. 

Festivali toimumispaigaks valitud rohelist eluviisi soosiv Põlva soovib kaasata noori. “Noored on meie järelkasv, nad viivad ühiskonda edasi ja see, et me kuulame noorte häält ning arvamusi, on ainuvõimalik eduka omavalitsuse arenguks,” räägib Põlva abivallavanem Janika Usin. 

Ürituse korraldajad hindavad järjepidevalt ürituse korraldamisega kaasnevaid riske ning järgivad Terviseameti koostatud avalike ja suurürituste läbiviimise juhendit. Festivali korraldamisel on tagatud tervisekaitse nõuded.

 

Lisainfo: 

Maris Neeno
Noorte [eel]arvamusfestivali peakorraldaja, noored@arvamusfestival.ee, +372 5885 7579

Liisi Rohtung
Arvamusfestivali kommunikatsioonijuht, liisi.rohtung@arvamusfestival.ee, +372 5901 9260

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status