fbpx

/ Noordelegaadid

Kes on noordelegaat?
Noordelegaat on vabatahtlik noor, kes on osa oma riiklikust delegatsioonist ning osaleb relevantsetel kohtumistel, tõstes noorte hääle otsustusprotsessidesse. Noordelegaat hoiab oma riigi noori kursis rahvusvahelises organisatsioonis toimuvaga, tõstab teadlikkust noorte seas, on dialoogis teiste noortega, annab vajadusel sisendit noortega seotud teemadel,  aitab delegatsiooni sisulises töös, esindab oma riiki erinevatel üritustel ja võrgustikes ning arendab koostööd teiste riikidega.

Noordelegaat võib tegeleda mitme teemadega, aga maailmas on levinud ka temaatilised noordelegaadid. Näiteks on noordelegaate sellistel teemadel nagu inimõigused, kliima, jätkusuutlik areng, naiste õigused ja naiste reproduktiivõigused, sooline võrdõiguslikkus, rahu ja julgeolek, bioloogiline mitmekesisus ja toit, haridus ja töökohtade loomine, demokraatia ja partnerlussuhted jne. 

Miks noordelegaate vaja on?
Peamiseks argumendiks on, et paljud probleemid ja teemad mõjutavad noori otseselt ning noored peavad elama vastuvõetud otsustega. Selleks, et noortega arvestada, on vaja, et nad oleksid esindatud ja saaksid sõna sekka öelda. Kui noored on kaasatud ja otsustajatega samas ruumis, on neid keerulisem kõrvale lükata. Samuti on üheks noordelegaatide rolliks tuua institutsioone noortele lähemale, näiteks koolis külalistundide andmisega ja sisendi korjamisega. Kaasamise ja läbipaistvusega on võimalik suurendada noorte usaldust institutsioonide osas. Lisaks suhtlevad noordelegaadid teiste noortega ning saavad aidata oma riigi eesmärke tutvustada ja teha vajalikku lobitööd. 

Eesti noordelegaadid ja nende kontaktid

ÜRO noordelegaat
Riin Suuster
riin.suuster@gmail.com

Euroopa Liidu noordelegaadid
Triine Kose
triinekose@hotmail.com

Rudolf Kasper Naruski
rudolfkaspernaruski@gmail.com

Kliima noordelegaat
Anna Celine Kraus
annacelinekraus@gmail.com

Euroopa Nõukogu CLRAE noordelegaat
Henrik Harjus
henrik.harjus@gmail.com

UNESCO noordelegaat
Laura Unt
lauraunt15@gmail.com

 

ÜRO ja Euroopa Liidu noordelegaate koordineerib Eesti Noorteühenduste Liit, kliima noordelegaati Kliimaministeerium, UNESCO noordelegaati UNESCO Eesti Rahvuslik Komisjon ja Euroopa Nõukogu noordelegaati Linnade- ja Valdade Liit.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status