/ BEST-Estonia

Kes või mis on BEST?

BEST (Board of European Students of Technology) on Euroopa tehnikatudengeid ühendav apoliitiline organisatsioon, mis tegutseb kokku 95 ülikoolis ja 32 riigis. BEST-Estonia on üks suurimatest ja aktiivseimatest gruppidest BESTi võrgustikus. BEST pakub võimalust tudengile saada kogemusi, mis tuleksid tööturule sisenemisel kasuks ning ka soodsalt Euroopas reisida.

Kolm kõige tähtsamat projekti, mida BEST-Estonia korraldab, on: karjääriüritus Võti Tulevikku, insenerivõistlus EBEC Tallinn ning akadeemiline hooajakursus.

Võti Tulevikku on Eesti suurim tudengitele suunatud karjääriüritus, mida on korraldatud juba aastast 1991. Möödunud korral osales üritusel kokku üle 60 ettevõtte. Üritusest võttis osa üle 3000 tudengi. Võti Tulevikku raames leiavad aset karjäärimess, ettevõtete korraldatud seminarid ja töötoad, lisaks toimuvad erinevad loengud ja koolitused.

EBEC on rahvusvaheline insenerivõistlus, mis koondab parimaid tehnikatudengeid üle terve Euroopa. EBEC Tallinn on kohaliku tasandi võistlus, mis toimub Tallinna Tehnikaülikoolis. Võitjad suunduvad edasi regionaalvooru EBEC Baltic. Võistluse eesmärgiks on arendada lisaks osalejate teoreetilistele teadmistele ka praktilisi oskusi, mis aitavad lahendada igapäevaelus tekkivaid probleeme.

Hooajakursus on rahvusvaheline akadeemiline üritus, kus tudengitel on võimalus välismaal kuni 2 nädalat laiendada enda teadmisi mõnel tehnika ja tehnoloogiaga seotud teemal. Kursuse eesmärgiks on anda lisandväärtust ülikoolis õpitule.

BEST-Estonia liige ja Võti Tulevikku 2017 projektijuht Sigrit Pikkar on kirjeldanud oma kogemust BESTis nii: “Ülikooli tulles teadsin ma juba kohe, et tahan võtta siinsest elust viimast. Õnneks leidsin ma ühel infotunnil siniste pusadega motti täis hullukesed. Saadud sõpru, kogemusi ja mälestusi ei vahetaks millegi vastu – kunagi hea lastelastele rääkida.”

 

 

/ Sotsiaalmeedia

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status