fbpx

/ Projektid / / Kodanikuhariduslikud tunnid

Eesti Noorteühenduste Liit on olnud üle 10 aasta valimisea langetamise eestvedajaks Eestis. Meie eesmärgiks ei ole pelgalt seaduse muutmine, vaid noorte ettevalmistamine olemaks kriitilised ja teadlikud valijad ning aktiivsed kodanikud demokraatlikus ühiskonnas. 

Alates 2016. aastast oleme arendanud ja viinud läbi koolitund-loenguid ning simulatsioone, vahendades noortele teadmisi valimistest, kohaliku omavalitsuse olemusest, kodanikuaktiivsusest ja osalusvõimalustest.

Meie sihtgrupiks on eeskätt 8.-12. klassi õpilased, ent oleme valmis kohandama tegevusi ka noorematele / vanematele, samuti noorsootöötajatele ning õpetajatele. 

Valik meie pakutavatest tegevustest:

  • Koolitund-loeng, mille läbi saavad noored ülevaate demokraatlikest valimistest, kohaliku omavalitsuse funktsioonidest, kodanikuaktiivsusest ja osalusvõimalustest üldiselt (kestvus kuni 45-minutit). 
  • Kohaliku omavalitsuse koalitsioonikõneluste simulatsiooni (kestvus 45-90 minutit). Osalejad saavad analüüsida erinevaid valimislubadusi ning kehastuda vallavolikogu liikmeteks, kes asuvad läbirääkimistesse koalitsioonilepingu loomisel.
  • Euroopa Parlamendi läbirääkimiste simulatsiooni (kestvus ca 30 minutit). Osalejad saavad tutvuda erinevate Euroopa Parlamendi gruppide vaadetega ning simuleerida läbirääkimiste protsessi.
  • Simulatsioon “Huvihariduse planeerimine kohalikus omavalitsuses” (kestvus kuni 90 minutit). Osalejad saavad astuda ametnike rolli ning simuleerida kohaliku omavalitsuse igapäevatööd huvitegevuse planeerimise vaatest.

Koolikülastused on kõigile huvilistele tasuta. Kulud kaetakse Eesti Noorteühenduste Liidu poolt Haridus- ja Teadusministeeriumi toel.

 

Saada kutse

 

/ Loe ka

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status