fbpx

/ Projektid / / ENLi Suvekool 2019

Eesti Noorteühenduste Liidul on hea meel Teid kutsuda Suvekooli!

Sel korral toimub ENLi Suvekool 24.-26. juulil Nelijärve Puhkekeskuses.

Suvekooli keskseks teemaks on keskkond, mis tähendab, et tulemas on põnevad arutelud keskkonnateemadel ning koolitused, mis keskenduvad tuumaenergeetikale, juhtimisele, võrgustikule ja avalikule esinemisele.

Suvekooli ootame igast organisatsioonist kuni 2 osalejat!

Registreerimine Suvekooli kestab kuni 14. juulini.

REGISTREERI END SIIN!

AJAKAVA

Kolmapäev, 24. juuli

10:00 – 11:00 Saabumine

11:00 – 11:30 Vaba aeg

11:30 – 12:00 Avamine

12:00 – 13:30 Diskussioon otsustajatega “Keskkond vs majandus – millest oleme valmis loobuma?”

Arutelus keskendume noorte jaoks aktuaalseimale teemale, milleks on keskkond. Keskkonnale keskendudes räägime populaarsetest kliimastreikidest, majanduse arengust ning sellest, kas oleme rahvusena heaolu kasvu nimel loobuma looduskeskkonnast.
Uurime arutlejatelt Eesti tulevikuplaanide kohta ning keskendume tahaplaanile jäänud teemadele.

Arutelus osalevad:
Siim Valmar Kiisler, Isamaa;
Kalle Palling, Reformierakond;
Mart Raamat, Keskkonnaministeerium;
Kertu Laherand, Keskkonnüliõpilaste Selts;
Marti Jeltsov, MTÜ Eesti Tuumajaamad.

Modereerib Karl Andreas Sprenk, Eesti Noorteühenduste Liit.

13:30 – 14:40 Lõuna

14:30 – 16:00 Annetuskultuur Eestis

Üldiselt eeldatakse, et annetamine on eestlaste jaoks populaarne vaid aasta lõpus, hetkel, mil telekast jookseb Jõulutunnel. Hiljuti aga koguti väikese Annabeli jaoks üle 2 miljoni euro, mis on uus “rekord” annetuste kogumisel Eestis.
Töötoa käigus räägime eestlaste annetuskultuurist, annetuste küsimisest, organisatsiooni võimalustest kasutada annetusi ning üleüldisest statistikast.

Annetuskultuurist Eestis annab ülevaate kodanikuühiskonna edendaja ning Vabariigi Presidendi vabakonnanõunik Urmo Kübar.

16:10 – 18:00 Tuumaenergeetika töötuba

Tuumaenergeetika töötoas antakse ülevaade Eesti plaanidest tuumaenergiajaama loomisel. Ülevaade on neutraalne ning annab lisainfot ka otsustajate üldistest mõtetest tuumaenergiajaama loomisel.
Lisaks selgitatakse, kuidas käituvad USA, Soome ja Aasia enda energiatulu elavdamiseks tuumaenergiaga ning vaadatakse otsa Eesti energeetika võimalustele.

Töötuba modereerib tuumenergeetika doktorikraadiga MTÜ Eesti Tuumajaamad liige Marti Jeltsov.  
NB! Töötuba eeldab aktiivset panustamist!

18:10 – 19:30 BE MORE juhtimiskoolitus

“BE MORE Leadership Programme”, on projekt, mida veab eest Üliõpilaskonna Sihtasutus koos partneritega. Üliõpilaskonna Sihtasutuse partneriteks on Eesti Noorteühenduste Liit, Landesjugendring Baden-Württemmberg Saksamaalt ning Zero Generation Hollandist. Üheskoos ollakse loomas noorteorganisatsioonide juhtidele mõeldud veebipõhist koolitusprogrammi, mis sisaldab endas õpetlikke videoid koos täiendavate ülesannete ning eneseanalüüsiga.
“BE MORE Leadership Programme’i” eesmärgiks on arendada välja universaalne ning noortesõbralik veebikursus, mis annaks edasi juhtimise põhiteadmised noorele ning alustavale juhile.
Lisaks peaks veebikursus aitama analüüsida juhil nii tema organisatsiooni kui ka organsiatsiooni pooleliolevaid projekte.
BE MORE juhtimiskoolituse ajal keskendutakse delegeerimisele, otsuste tegemisele, huvikaitsele ning programmi üldisele efektiivsusele.

Koolitust viib läbi Eesti Noorteühenduste Liidu juhatus, kuhu kuuluvad Roger Tibar ja Mikk Tarros.
NB! Koolitus sisaldab inglisekeelseid videosid!

19:30 – 21:00 Õhtusöök

21:00 – 22:00 Vaba aja programm

Oodata on klassikalist gruppideks jagunemist, eriskummalisi ja keerulisi ülesandeid ning muidugi parimatele ka auhindu!

22:30 – 00:00 Ööülikool “Kas sinu sõna maksab?”

Õhtuse puhkamise pärast pikka päeva võib jätta unustuste hõlma, sest taas on tulemas ööülikool.
Ööulikoolis saab kinnituse, mis emotsioonid valdavad osalejaid hetkedel, mil ees on ootamas rasked kõnelused koos meeskonnakaaslastega. Kinnituse annab lõbusa ja lõõgastava viis, millega probleeme lahendada! 

Interaktiivselt ja lihtsalt räägivad enesekehtestamisest AEGEE-Tartust Maria Olmann ja Maret Lind.

Neljapäev, 25. juuli

08:30 – 09:00 Hommikuvirgutus
08:30 – 10:00 Hommikusöök

10:00 – 11:45 Noortepoliitika platvormi töötuba vol. 1

ENLi noortepoliitika platvorm on alusdokument, mis koosneb liikmete poolt vastuvõetud ühistest seisukohtadest, mille eest ENL riiklikul tasandil seisab.
Dokumendis sõnastatule kohaselt võetakse seekordses Suvekoolis platvorm süvitsi ette, eelkõige teemade tõttu, mis on ühiskonnas aktuaalsed, kuid mida pole platvormis kirjas. Töötoa peamine tähelepanu on keskkonnal, sest võrgustikul puuduvad varasemast seisukohad, mis puudutavat teemat. 

Töötoa esimest blokki veab Eesti Noorteühenduste Liidu avaliku poliitika spetsialist Eleri Pilliroog.
NB! Enne töötoas osalemist tutvu ENLi noortepoliitika platvormiga ENLi koduleheküljel ning pusi kodust tööd!

12:00 – 13:30 “Juhtide ümarlaud” & “Tulemuslik ajakasutus”

“Juhtide ümarlaud” osaluskogudele

Juhtide ümarlaual keskenduvad osaluskogud mitte nii ümarate laudade taga koostööle erinevates regioonides, “ENLi osalusbooklet-i” uuenduskuurile ning iga-aastastele osaluskohvikutele.
Juhtide ümarlaua eest vastutab Eesti Noorteühenduste Liidu osalusprogrammi juht Ave-Liis Kivest.

“Tulemuslik ajakasutus” liikmetele

Stress tekib kontrolli kaotamisel. Kui tunned, et kontroll libiseb käest, kuid nii palju on veel teha, siis koolitusel leiad vastuse küsimusele “Kuidas olla efektiivne ja saavutada vaiksema ajakuluga rohkem?.
Koolitust viib läbi koolitaja, konsultantn ning EBSi lektor Guido Paomees

13:30 – 14:30 Lõuna

14:30 – 16:00 Noortepoliitika platvormi töötuba vol. 2

Noortepoliitika platvormi töötoa teises blokis keskendutakse konkreetsetele muudatusettepanektusele ning nende sõnastamisele. Enne Suvekooli saabumist mõtle, mis on need teemad, mis on sinu organisatsiooni vaatepunktist olulised, kuid mis on hetkel ENLi noortepoliitika platvormist puudu.

Töötoa teist blokki veab külalisesineja, kelleks on Eesti mereteadlane ja matemaatik Tarmo Soomere.

16:10 – 18:00 “Mission impossible” & “Võrgustiku olulisus”

“Mission impossbile” osaluskogudele

“Mission impossible” loob võimaluse meeskonnatöö arendamiseks erinevate osaluskogulaste vahel. Meeskonnatöö arendamise jooksul selguvad nii juhid kui ka järgijad ning suurimad õppetunnid, mida järgmisteks kordadeks kaasa võtta.

Töötuba veavad osalusprogrammijuht Ave-Liis Kivest ning Väike-Maarja valla noortevolikogu esimees Maris Praats.

“Võrgustiku olulisus” liikmetele

Eesti Noorteühenduste Liidu võrgustik on 17 tegutsemisaasta jooksul arenenud hüppeliselt. See tähendab, et iga aasta on ENLiga liitunud mõned uued organisatsioonid.
“Võrgustiku olulisuse” töötoas tuuakse kokku ENLi liikmesorganisatsioonid, kellega ühiselt mõeldakse võrgustiku olulisuse ning võrgustikus aktiivne olemise postiivsetele mõjudele. 

Töötoas aitab mõtteid lennutada DD Stratlabi koolitaja Toomas Tuul.

18:00 – 19:00 Õhtusöök

19:30 – 23:00 Stiilipidu BLUE DENIM

Ees ootavad lõbusad võistlusmängud, katsumused, lauamängud, võimalused alustada vestlust inimestega, pildid ning kõige olulisem osa – võimalus tantsida! Stiilipeol esineb noormees, kes on muusikaskeenel tegutsenud juba tükk aega. Noormees üllatas oma fänne kõigest kuu aega tagasi, kui lasi oma uue albumi kõik lood korraga YouTube’is välja.

Kes on see räppar, kes on suutnud DAGÖ laulja, vanameistri Lauri Saatpalu enda paati saada ning on teinud uue versiooni loost “Muusik”? 
Vastuse saad varsti ENLi Suvekool 2019 Facebooki eventilt!

Ära unusta kaasa võtmast eriskummalisi ja ägedaid riideesemeid, mis on tehtud teksamaterjalist, sest selle korra teemaks on BLUE DENIM!

Reede, 26. juuli

08:30 – 10:00 Hommikusöök

10:00 – 11:30 Avalik esinemine vol. 1

Töötoas keskendutakse avaliku esinemise erinevatele külgedele, enesearengut tagavatele praktilistele näidetele ning tüüpilistele vigadele, mida avalikult esinejaid teevad.
Julgematel on võimalik enda avaliku esinemise oskusi teiste ees proovile panna!

11:45 – 13:00 Avalik esinemine vol. 2

Töötoa jätk.
Avaliku esinemise töötoas koolitavad osalejaid näitlejad Liisa Linhein ja Liisu Krass.

13:00 – 14:00 Lõuna

14:00 – 15:00 Lõpuboss “Tõe varjundid”

Kas pilt, mida näeme, kuuleme ja kogeme on realistlik või pilt, mida näeme, kuuleme ja kogeme on eelnevalt teadlikult konstrueeritud nägemus kellegi kujutletud reaalsusest?
Tere tulemast 21. sajandi kommunikatsiooniruumi, mida iseloomustab teadmine, et absoluutset tõde ei eksisteeri. Informatsiooni üleküllus on tekitanud olukorra, kus enne otsuste langetamist teeme (ala?)teadliku valiku, millist teavet usume ja millist mitte ning selle põhjal loome omale nägemuse tõest, mida usume. Kuid kas me oleme vabad otsustes loomaks enesele nägemuse tõest, mida usume? Või on tõe teadmine meie jaoks juba loodud?

Selles plokis räägime informatsiooni manipulatsiooni (mis ei ole tingimata paha) kulisside tagusest olukorrast. Osalejate ette astub kommunikatsiooniekspert Elis Tootsman.

15:00 – 15:30 Lõpetamine

15:30 Lahkumine bussidega

 

/ Materjalid

ENLi suvekool 2019 ajakava

pdf

/ Loe ka

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status