/ ENLi Teated 322

\"ENL\"

6. märts 2012
ENLi Teated nr 322

\"\"

UUDISED

# Kandideeri Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatusse!

Õpilasliidu juhatus on alaline organ, mis vastutab Liidu igapäevase toimimise eest, otsustab hetkeprioriteedid, jälgib tegevuste vastavust arengu- ja tegevuskavale. Igapäeva töö hulka kuulub ka aktiivkonna ja meeskonna juhtimine ning tihe koostöö valdkonna juhtidega. 
Loe täpsemalt siit

 

# Õpilaste, üliõpilaste ja noorte katusühendused toetavad õpetajate üleriigilist streiki

Eesti Noorteühenduste Liit (ENL), Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL) ja Eesti Õpilasesinduste Liit (EÕEL) toetavad 7.-9.märtsil toimuvat õpetajate üleriigilist streiki ning taunivad õpetajate nõudmistega mittearvestamist ja erinevate haridusvaldkonna arenguvajaduste vastandamist. 
Loe täpsemalt siit

 

# Tule korralda Noortepäeva!

Noortepäev toimub sel aastal Eestis juba 10. korda! Endiselt 12. augustil. ENL otsib oma meeskonnale abiks tublisid vabatahtlikke ja projektijuhti, kes aitaks Noortepäevast teha midagi tõeliselt enneolematut ja lahedat!
Loe täpsemalt siit, huvi korral kirjuta karl@enl.ee

 

# Tegusad Eesti Noored: Kandideerimine Tartu Linnavolikogu Simulatsioonile RÜHMAJUHIKS ja PEATOIMETAJAKS avatud!

Lähenemas on kevad ning TENi kevadised tegemised: lähenemas on Tartu Linnavolikogu Simulatsioon, mis toimub 13.-15. aprill 2012 Tartus. Sessioonil simuleeritakse Tartu Linnavolikogu tööd, mille tulem on resolutsioon.
Loe täpsemalt siit

 

Toeta programmi Euroopa Noored tulevikku

Programm Euroopa Noored saab praegusel kujul läbi 2013. aasta lõpuks. Euroopa Komisjon on järgmiseks perioodiks teinud ettepaneku liita programm Euroopa Noored teiste Euroopa Liidu haridusprogrammidega, mis vähendab noorte võimalusi oma projektidele toetust saada. Liitu Facebook´i lehega Youth in Action Ambassadors ja jaga teistega oma mõtteid programmi Euroopa Noored projektidest ja toetusest eraldiseisvale noorteprogrammile. Teavita oma seisukohast ka Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikuid. 
Loe lisaks siit

 

\"\"

HUVITAVAT ja mõndagi muud

# OSALE: Noortekoolitus \”Märka ja tegutse!\”
Koolitus on kõigile noortele, kes käivad ringi avatud silmadega ja kellel on soov saata korda midagi head, mis toetab kogukonda, piirkonda või tervet Eestit! 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Karjäärimess Võti Tulevikku 2012 6.-7. märtsil
Võti Tulevikku koosneb 2 päevast: esimene on üleüldine hariv päev ning teine päev on mõeldud tudengite ja ettevõtete kokkuviimiseks.
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Swedbanki annetuskeskkond ootab uusi organisatsioone kandideerima 
Swedbank ootab kuni 18. märtsini organisatsioone kandideerima annetuskeskkonda, kuhu oodatakse lisaks üle-Eestilistele organisatsioonidele kandideerima ka tugevaid kohalikke ning regionaalseid algatusi, mille eesmärgiks on lahendada olulisi valupunkte Eesti ühiskonnas. Annetuskeskkonna vahendusel on võimalik saada oma tegevustele rahalist tuge ja käimasolevaid projekte laiemale üldusele tutvustada. 
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Lõimumisvaldkonna arendus- ja meediastipendiumide konkursile oodatakse taotlusi 
Kultuuriministeerium ja Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) kuulutavad välja lõimumisvaldkonna arendus- ja meediastipendiumide konkursi, mille auhinnafond on 6000 eurot. Stipendiumite taotluste esitamise tähtaeg on 29. märts.
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Vabaühendused saavad koostöötegevusteks raha taotleda 
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) avas projektikonkursi toetamaks Eestis elavate kolmandate riikide kodanike ja Eesti kodanike koostööd ning kodanikuaktiivsust. Konkursi kogueelarve on ligi 69 000 eurot. 
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Tallinna noorteühendused saavad esitada taotlusi aastatoetuse saamiseks 
Kuni 31. märtsini 2012 saavad kõik Tallinna haldusterritooriumil tegutsevad noorteühendused esitada Tallinna Spordi- ja Noorsooametile taotlusi aastatoetuse saamiseks.
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Muudatused programmi Euroopa Noored taotlemises 2012 
Uuel aastal on muutunud taotlustähtajad, prioriteedid, taotlusvorm ja rahastustingimused. Programmi eelarve on kasvanud ning suurenenud on võimalused rahastada koostööprojekte Ida- ja Kagu-Euroopa ning Vahemere-äärsete riikidega. 
Lisainfot siit

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
05.03 kohtusid noortepoliitika juht Edgar Rootalu ja avalike suhete spetsialist Karl Hallik Tallinna Spordi- ja Noorsooameti noorsootöö osakonna juhataja Ilona-Evelyn Rannalaga ja vanemspetsialisti Tiiu Kadakiga, et arutada ENLi ja TSNA koostööpunkte
06.03 toimub ENLi kontoris Noortepoliitika Töögrupi esimene ametlik kohtumine
08.03 osaleb noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Eesti Nuku- ja Noorsooteatris karjäärispetsialistide tunnustusüritusel 
09.-10.03 osaleb tegevjuht Mailis Ostra Eesti Noorsootöötajate Ühenduse mõttetalgutel

 

Eelmisel nädalal:
27.02 kohusid noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann ja ENTK direktor Edgar Schlümmer, et arutada kevadise konverentsi toimumist
28.02 osales noortepoliitika juht Edgar Rootalu Koostöö Kogu konverentsil
01.03 osales osaluskogude Põhja-Eesti koordinaator Liina Rüütel EMSLi liikmeklubis
02.03 toimus Youth 4 Democracy grupi koosolek, mida vedas noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status