/ ENLi Teated 326

\"ENL\"

3. aprill 2012
ENLi Teated nr 326

\"\"

UUDISED

# Pressiteade: Rahvusraamatukogus arutati valimisea langetamise üle

3. aprillil kohtusid Rahvusraamatukogu Nurgasaalis esindajad justiitsministeeriumist, regionaalministeeriumist, õiguskantsleri büroost, Riigikogust, kõigi erakondade noortekogudest, Pensionäride ühenduste liidust, Linnade liidust, üliõpilasesindustest ning loomulikult ka noored ise, et arutada valimisea langetamisega seotud riske ja võimalusi. 
Loe pressiteate täisteksti siit

 

# Ideals Matteri Filmifestivali korraldusmeeskond otsib uusi liikmeid!

Ideals Matter pöördub Sinu poole, et pakkuda ühte meeldivat võimalust olla osa ühe väikese filmifestivali korraldusmeeskonnast. Vajame kõige rohkem abi aprillis-mais abi partnerite leidmisega, et meie üritus ikka toimuda saaks. 
Loe täpsemalt siit

 

# Maailmakoristus – Eesti kaardistamine algab

2008. aastal tegime Teeme Ära raames Eestimaa puhtaks. Sellele vaatamata leidub ikka veel inimesi, kes meie ühisele hoolele ja vaevale vaid vilistavad ja ülbelt oma prügi metsa alla tassivad. Kui ka sina leiad, et selline teguviis on hoolimatu, keskkonnavaenulik ja nõme, siis tule prügikaardistustalgutele.
Loe täpsemalt siit

 

# Algab kandideerimine TENi juhatusse!

Läbi saamas üks järjekordne tegevusaasta ning taaskord on aeg pilk tulevikku suunata. Praeguse juhatuse liikmete ametiaeg saab kohe-kohe lõpu ja meil on au kuulutada välja juhatusse kandideerimise kutse. Kui soovid oma tulevikku TENiga veelgi rohkem siduda ning sulle läheb korda organisatsiooni tulevik ja käekäik, siis mõtle tõsiselt selle sammu peale. 
Loe täpsemalt siit

 

# Tule korralda Noortepäeva!

Noortepäev toimub sel aastal Eestis juba 10. korda! Endiselt 12. augustil. ENL otsib oma meeskonnale abiks tublisid vabatahtlikke ja projektijuhti, kes aitaks Noortepäevast teha midagi tõeliselt enneolematut ja lahedat!
Loe täpsemalt siit, huvi korral kirjuta karl@enl.ee

 

Toeta programmi Euroopa Noored tulevikku

Programm Euroopa Noored saab praegusel kujul läbi 2013. aasta lõpuks. Euroopa Komisjon on järgmiseks perioodiks teinud ettepaneku liita programm Euroopa Noored teiste Euroopa Liidu haridusprogrammidega, mis vähendab noorte võimalusi oma projektidele toetust saada. Liitu Facebook´i lehega Youth in Action Ambassadors ja jaga teistega oma mõtteid programmi Euroopa Noored projektidest ja toetusest eraldiseisvale noorteprogrammile. Teavita oma seisukohast ka Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikuid. 
Loe lisaks siit
Vaata videot siit

 

\"\"

HUVITAVAT ja mõndagi muud

# OSALE: Noorteühendused korraldavad Tartu linnavolikogu simulatsiooni 
Tartu Noortevolikogu ning MTÜ Tegusad Eesti Noored korraldavad koostööna 13.-15. aprillini Tartu Katoliku Koolis Tartu Linnavolikogu simulatsiooni. Ürituse eesmärgiks on tuua kokku 90 noort vanuses 16-20, pakkudes neile võimalust arutleda linna puudutavatel teemadel ning kogeda kohaliku volikogu töömalle. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Koolitus \”Kuidas kaasata ja hoida mentoreid?\” 
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo kutsub kõiki Euroopa vabatahtliku teenistuse organisatsioone osalema praktilise suunitlusega mentorite kaasamise ning nende tegevuse järjepidevuse tagamise teemalisele koolitusele. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Löö oma projektiga laineid! \”DEOR seminar 3 x I – information, improvement and ideas\” 
Rahvusvahelisel seminaril saab täiendada oma teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi programmi Euroopa Noored raames ellu viidud projektide tulemuste paremaks levitamiseks ja kasutamiseks. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Euroopa Noored IDEE24 
Kas teie organisatsioonis, koolis või noortekeskuses on noori, kes soovivad midagi ära teha, kuid päris tegutsemiseni pole veel jõudnud? Ideid on, tahtmist on! Aga mis siin nüüd edasi..? Koos koolitaja ning Euroopa Noored Eesti büroo nõustajatega vormitakse 24 tunni jooksul noorte ideed rahastustaotlusteks, mida võib esitada programmi Euroopa Noored 1. mai taotlustähtajaks.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Vestlusringid homo- ja biseksuaalsete inimeste vanematele ja lähedastele 
Kokkusaamistel püütakse homoseksuaalsusest ja sellega seotud hirmudest, pingetest ja probleemidest rohkem teada ning aru saada. Ühtlasi jagatakse oma mõtteid ja kogemusi. Kokkusaamised toimuvad teisipäeviti alates 3. aprillist kell 18.00 OMA keskuses Kaarli pst 5-1, Tallinn.
Lisainfot siit

 

# RAHASTAMINE: Avanes projektikonkurss eesti keele õppe toetamiseks noortelaagrites 
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) kuulutas välja projektikonkursi toetamaks eesti keelest erineva koduse keelega noorte eesti keele õpet laagrites. Tegevuste eesmärk on suurendada noorte eesti keele kasutamise julgust ning eestikeelses keskkonnas toimetulekut.
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Programmi Euroopa Noored eeltähtaeg 10. aprillil 
Programm Euroopa Noored toetab 13-30-aastaste noorte omaalgatust ja rahvusvahelist koostööd. Programm pakub rahvusvahelisi enesetäiendamisvõimalusi ka noorsootöötajatele. Taotlusi võivad esitada kõik mittetulundusühingud, avalik- õiguslikud asutused, kohalikud omavalitsused ja noortegrupid.  
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Euroopa Komisjoni konkursikutse: koostöö teiste maailma riikidega 
Euroopa Komisjon kuulutas taas välja konkursi koostööks teiste maailma riikidega (alaprogramm 3.2) eesmärgiga toetada projekte, millega edendatakse noortevaldkonna koostööd Euroopa Noored programmiriikide ja teiste maailma riikide vahel. 
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Avatud on õpilasmalevate projektikonkurss! 
Eesti Noorsootöö Keskus kuulutas välja õpilasmalevate projektikonkursi. Toetuse taotlejaks võib olla juriidiline isik või juriidilise isiku asutus. Taotlejal on võimalik esitada üks taotlus, mille maksimaalne toetussumma on 25 000 eurot.
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Vabaühendused saavad töötajate eesti keele oskuse parandamiseks tuge 
Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) pakub vabaühendustele võimalust esitada ettepanekuid eesti keele õppe korraldamiseks ebapiisava eesti keele oskusega töötajatele ning investeerib parimate ettepanekute elluviimiseks kokku enam kui 60 000 eurot.
Lisainfot siit


# RAHASTAMINE: Muudatused programmi Euroopa Noored taotlemises 2012 
Uuel aastal on muutunud taotlustähtajad, prioriteedid, taotlusvorm ja rahastustingimused. Programmi eelarve on kasvanud ning suurenenud on võimalused rahastada koostööprojekte Ida- ja Kagu-Euroopa ning Vahemere-äärsete riikidega. 
Lisainfot siit


\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:

2.04 osales ENLi noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Riigikogu Sotsiaalkomisjonis tööhõive teemalisel arutelul
3.04 toimus ENLi korraldatud valimisea langetamise teemaline ümarlaud Rahvusraamatukogus
5.04 osaleb ENLi noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Karjääri koostöökogu kohtumisel 
7.-8.04 osaleb ENLi osaluskogude koordinaator Põhja-Eestis Liina Rüütel Läänemaa Noortekogu Osaluskogude seminaril 

7.-8.04 kohtub ENLi osaluskogude koordinaator Lõuna-Eestis Jaanika Aasa Paluperas Palupera noortevolikoguga, Otepää noortevolikoguga ning Valgamaa noortekoguga 

Eelmisel nädalal:
27.03 toimus ENLi kontoris tulevaste konverentside koosolek. Osalesid noortepoliitika juht Edgar Rootalu, avalike suhete spetsialist Karl Hallik ja konverentsi peakorraldaja Raul-Kristjan Udras
28.03 osales juhatuse esimees Mailis Ostra Haridus- ja Teadusministeeriumi prioriteetsete suundade \”Elukestev õpe\” ja \”Hariduse infrastruktuuri arendamine\” juhtkomisjoni koosolekul 
28.03 toimus ENLi kontoris E3\’e karjäärteenuste teemalise töögrupi teine kohtumine
29.03 osales avalike suhete spetsialist Karl Hallik ENEbi programminõukogu istungil
29.03 toimus ENLi kontoris noortepoliitika töögrupi kohtumine. Lisainfot siit
30.03 osales osaluskogude projektijuht Põhja-Eestis Liina Rüütel ENEbi programminõukogu istungil 
30.03-01.04 osalesid juhatuse esimees Mailis Ostra ja noortepoliitika spetsialist Teele Tõnismann Riias Nordic Baltic Contact Meetingul

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status