/ ENLi Teated 347

\"ENL\"

2. oktoober 2012
ENLi Teated nr 347

\"\"

UUDISED

# NOVO! Ehk Noored ja Valitsejad Otsustavad – ENLi konverents juba 19. oktoobril!

Noori puudutavad küsimused on olulised mitte ainult noortele endile, vaid mõjutavad kogu riigi tulevikku. Kutsume Sind 19. oktoobril TTÜ\’sse „NOVO! Noored ja valitsejad otsustavad\” konverentsile. Sellega alustab Eesti Noorteühenduste Liit avalikku arutelu noortevaldkonna ja noortepoliitika tulevikust peale kehviva noorsootöö strateegia lõppu 2013. aastal.
Loe täpsemalt siit

 

# Tallinlastele: Avar ehk avatud arutelu 11. Oktoobril

Räägime avatult. Tallinn on kolmandik Eestist. Millised võimalused on ja milliseid vajavad Eesti suurima omavalitsuse noored? Tallinna Noortevolikogu ja Eesti Noorteühenduste Liit kutsuvad Sind, kes Sa oled noor või töötad Tallinna noorte heaks, avatud arutelule noorte tulevikust Tallinna linnas. Arutelu toimub koostööd Tallinna Spordi- ja Noorsooametiga.
Loe täpsemalt siit

 

# Tule ENLi esindajana osalema välishindajana noorsootöö kvaliteedi hindamise projektis

Sel sügisel toimuvad noorsootöö kvaliteedi välishindamised ajavahemikus 8.-19. november 2012. Välishindaja töömahuks arvestame kokku 5-6 päeva (kahepäevane koolitus, individuaalne töö enesehindamise tulemustega, välishindamispäev, hindamistulemuste kirjalik viimistlemine).
Loe täpsemalt siit

 

# Osaluskohvik otsib sloganit!

Ka sel aastal, novembris, tulevad noored ja otsustajad kokku, et arutada ja leida üheskoos lahendusi olulistel teemadel nagu näiteks sport, huviharidus ja -tegevus; noorteinfo, noored noorsootöös ning põlvkondadevaheline solidaarsus.
Loe täpsemalt siit

 

# ENL ootab endaga koos toimetama uusi (ja vanu) vabatahtlikke!

Kes teab ja mäletab, siis ENLi Suvekoolis oli meil väga tubli ja asjalik vabatahtlike meeskond, kes toimetas need 4 päeva naerul sui. Suvekool ei ole aga ENLi ainus sündmus, kuhu vabatahtlikke ootame. Neid tuleb veel 🙂
Loe täpsemalt siit

 

# EÜL otsib kommunikatsioonijuhti

Eesti Üliõpilaskondade Liit ootab oma meeskonda kommunikatsioonijuhti, kelle eesmärgiks tagada EÜLi keskkontori, liikmete ja tütarühingute vahel toimiv sisekommunikatsioon ning avalikkuse teadlikkus EÜList ja selle põhitegevustest.
Loe täpsemalt siit

 

# Otsitakse Hea Eeskuju stipendiumi laureaate!

Kas Sina tunned mõnd noort, kelle särasilmsus ja soe süda ning sihikindel töö, on muutnud meie kodupaika paremaks? Võib-olla elab just Sinu kõrvalmajas keegi, kelle pealehakkamine ja entusiasm paneb ka Sind uskuma oma unistustesse. Keegi kes on Sulle eeskujuks? Juba järgemööda viiendat aastat otsime kandidaate konkursile \”Hea Eeskuju\”.
Loe täpsemalt siit

 

# Tallinna linna noortevolikogu valimised

Tallina Spordi- ja Noorsooamet, Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlaud ning Tallinna Õpilasesindus kuulutavad välja Tallinna linna noortevolikogu koosseisu valimised. Noortevolikogusse võivad kandideerida kõik 14-26-aastased noored, kelle elukohaks Eesti rahvastikuregistri andmetel on Tallinn.
Loe täpsemalt siit

 

# Avatud on kandidaatide esitamine noorsootöö valdkonna tegijate tunnustamiseks

Eesti Noorsootöö Keskus kuulutab Euroopa Sotsiaalfondi kaasrahastatava riikliku programmi \”Noorsootöö kvaliteedi arendamine\” raames välja kandidaatide esitamise noorsootöö valdkonna tegijate tunnustamiseks, mille eesmärk on esile tõsta noorsootöösse panustanud ning valdkonda edendanud inimesi ja organisatsioone ning silmapaistvamaid ja olulisemaid algatusi, millel on oluline mõju kohalikul, maakondlikul või üleriigilisel tasandil.
Loe täpsemalt siit

 

# Õpilasakadeemia ootab uusi õppijaid

Tallinna Ülikooli Õpilasakadeemia sügissemestri kursustele registreerimine on avatud ja kestab 4. oktoobrini. Oodatud on gümnaasiumiõpilased, kes soovivad end täiendada filosoofia, rahvusvaheliste suhete, filmiõpetuse, rakenduspsühholoogia, matemaatika ja õpetamise valdkonnas. Vene keelt kõnelevatele noortele toimub ka avaliku esinemise kursus. 
Loe täpsemalt siit

 

# Tunnustusauhindade konkurss \”Suured teod\”

Sarnaselt varasematele aastatele korraldab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet ka sel aastal tunnustusauhindade konkurssi \”Suured teod\”. Nominente tunnustusauhindade konkursile \”Suured teod\” ja aasta noorsootöötaja tiitlile saab esitada 12. novembrini 2012, kuid ülestäheldusi võib juba praegu teha ja nominente konkursile kasvõi kohe esitama hakata.
Loe täpsemalt siit

 

# Jätkuvad arutelud programmi Euroopa Noored tuleviku üle

Programm Euroopa Noored saab praegusel kujul läbi 2013. aasta lõpuks. Euroopa Komisjon on järgmiseks perioodiks teinud ettepaneku liita programm Euroopa Noored teiste Euroopa Liidu haridusprogrammidega. Programmide ühendamise vastu on enamik Euroopa Liidu liikmesriike. Taani eesistumise ajal leppisid liikmesriigid osaliselt kokku kompromissettepanekus, millega otsustati luua eraldiseisev noortepeatükk. 
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

# OSALE: Alanud on aasta vabatahtlike otsingud 
Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus ootab koos Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvesega 22. oktoobrini ettepanekuid vabatahtlike kohta, keda tänada 2. detsembril toimuval üleriigilisel vabatahtlike tunnustamisüritusel.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Koolitus \”Noored ja uimastid: riskid ja profülaktika\” 
Koolituse eesmärgiks on luua noorsootöötajatele eeldused sõltuvusaineid tarvitavate noorte märkamiseks, mõistmiseks ja toetamiseks ning ennetustööks sõltuvusprobleemidega noorte seas. Koolitusel räägitakse erinevate narkootiliste ainete omadustest, nende mõjust organismile ning tarbimiskultuurist laiemalt. Samuti käsitletakse sõltuvuse tekkepõhjuseid, võimalusi nende õigeaegseks märkamiseks ning adekvaatseks sekkumiseks.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Lille Maja noortealgatusprojekt Üks Tund Sisekosmoses kutsub noori osalema kunstikonkursil 
Projekt ÜTS sündis probleemist, et paljud noored ei käi kunstinäitustel ja kui neid sinna kooliga viiakse, siis nad jalutavad sealt kiirelt läbi. Olukorra parandamiseks ehitatakse Lille Maja alustesse keldritesse täiesti omanäoline kunstigalerii, kus konkursile laekunud parimaid töid eksponeeritakse. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: 101 Last Toompeale eelfoorumid! 
Taas on aeg koguneda aruteludeks Eesti Õpilasesinduste Liidu ja Lastekaitse Liidu koostöös korraldatava noortefoorumi \”101 last Toompeale\” raames. Sel aastal võtame luubi alla riigieksamid. Täpsemalt vaatame üle tasemetööd, üleminekueksamid, gümnaasiumide lõpueksamid ning ülikooli sisseastumiskorra.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Liitu JustFilmi meeskonnaga! 
Ettevalmistused selle aasta Just Filmiks juba käivad ja loomulikult on ka Sinul võimalus kaasa lüüa! Valik on Sinu ja valik on lai!
Lisainfot siit

 

# OSALE: Koolitus \”Tähtsamad fondid ja omatulu teenimine vabaühendustes\” 
Koolituse edukas läbimine annab Teile selge ülevaate rahastajatest, vajalikud nipid taotluste kirjutamiseks ning tõenäoliselt ka motivatsiooni, et oma võimalusi kasutada. Teid koolitavad: Kai Krashevski, Aune Lillemets, Markus Alfred Kõiv.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Esita teaduslik lühiartikkel TalveAkadeemia konkursile 
Järjekordselt on TalveAkadeemia välja kuulutamas teaduslike lühiartiklite konkurssi, mis käsitleb säästva arengu probleemistikku võimalikult laiahaardeliselt. Sellest tulenevalt võib konkursile saata töid kõikidest valdkondadest nagu loodus, sotsiaal, majandus, kultuur jne. Lubatud on ka kursuse- või lõputöödel põhinevad artiklid. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Abiturientide esseekonkurss teemal \”Taasiseseisvunud Eesti on sama vana kui ennesõjaaegne: kuidas edasi?\” 
Esseekonkursi tööde laekumise tähtaeg on 14. oktoober 2012. Esseekonkursi 1. koha auhind 600.- eurot, 2. ja 3. koht 300.- eurot. Konkursi võitjad kuulutatakse välja 5. novembril 2012. Pidulik stipendiumite üleandmine toimub korp! Sakala 103. aastapäeva raames korraldatud perekonnaõhtul 9. novembril. 
Lisainfot siit

 

# OSALE: Kutse esseevõistlusele \”Ajalugu, mis ühendab Eestit\” 
Noorteühing Avatud Vabariik kutsub gümnasiste ja üliõpilasi osalema esseevõistlusel \”Ajalugu, mis ühendab Eestit\”. Kümne parima töö autorid pälvivad auhindu, peapreemiaks on uhiuus tahvelarvuti iPad3. Töid saab esitada ajavahemikul 14. september – 18. oktoober 2012.a.
Lisainfot siit

 

# OSALE: Vabatahtlike ettevalmistuskoolitus PREP-IN saatvatele organisatsioonidele 
PREP-IN koolituse eesmärgiks on tõsta saatvate organisatsioonide poolt tehtava vabatahtliku ettevalmistuse kvaliteeti. Koolitus on mõeldud kõigile akrediteeritud saatvatele organisatsioonidele, kuid kindlasti ootame koolitusest osa võtma äsja akrediteeringu saanud organisatsioonide esindajaid.
Lisainfot siit

 

# RAHASTAMINE: 640 € noortele hea terviseprojekti elluviimiseks 
Tervise Arengu Instituut kuulutab välja konkursi TEIP ehk Tervist edendava idee projekti. Konkursile ootame 12-19aastaste noorte endi kirjutatud ideeprojekte, kuidas muuta oma kodukoht meeldivamaks paigaks ning vanemate, koolikaaslaste, õpetajate käitumisviise tervislikumaks. 
Lisainfot siit

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
2.10 esines ENLi noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko ettekandega Tööandjate Keskliidu ja programmi NUPP Tööle korraldatud noorte töötuse ümarlaual
3.10 osaleb ENLi avalike suhete spetsialist AKNA kolleegiumil
3.10 kohtub ENLi noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko ja vabatahtlik Mart Kimmel Haridus- ja Teadusministeeriumi noorteosakonnaga, et panna paika NOVO! töögruppide sisu

 

Eelmisel nädalal:
21.-25.09 osales ENLi osaluskogude koordinaator Liina Rüütel St. Peterburis 9. Euroopa noortevaldkonna ministrite nõukogu noortekonverentsil
24.09
 toimus Haridus- ja Teadusministeeriumi eestvedamisel alaealiste mõjutusvahendite seaduse arutelu, ENLi esindas Eesti 4H liige Liisa Lillemets, lisaks oli kohal Maarja Rand Eesti Skautide Ühingust
24.09 toimus ENLi kontoris ENLi nõukogu koosolek
27.09 osales ENLi noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko SA Innove korraldatud karjääriteenuste koostöökogu kohtumisel
27.09 osalesid ENLi personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko liikmekohtumisel Eesti Gaidide Liiduga
29.09 toimus ENLi osaluskogude projektijuhtide Liina Rüütli ja Jaanika Aasa eestvedamisel maakondlike osaluskogude juhtide koosolek
29.-30.09 toimus ENLi meeskonna väljasõit, mille käigus pandi paika 2013. aasta tegevuskava alused

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status