/ ENLi Teated 378

\"ENL\"

1. oktoober 2013
ENLi Teated nr 378

\"\"

UUDISED

¤ Noored valima! – alanud on varivalimisperiood

1.-9. oktoobril saavad noored vanuses 13-17 üle Eesti valida kohalike omavalitsuste valimiste kandidaatide poolt nii sedel- kui e-hääletusel. Võimaluse valida saavad noored Eesti Noorteühenduste Liidu kolmandat korda korraldatava Varivalimiste projekti raames.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja juhatuse esimehe ja 2 aseesimehe valimised

Kuulutame välja juhatuse esimehe ja 2 aseesimehe valimised! Juhatuse koosseisu ametiaeg on 2 aastat alates 1. jaanuarist 2014. ENLi juhatuse liikmena on Sul hea võimalus saada palju kogemusi ja teadmisi organisatsiooni juhtimisest ja eestvedamisest, noortepoliitika arendamisest ja mõjutamisest, noorteühenduste hetkeolukorrast ja tegevusest Eestis.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja valimised ühele vabanenud kohale ENLi nõukogus

Kutsume teid üles esitama oma kandidaate! Nõukogu koosseisus jätkavad Gerd Tarand, Erki Kaikkonen, Laura Õigus, Liina Hirv. Nõukogu vastutab üldkoosoleku ees ENLi eesmärkide järgimise eest, suunates ja kontrollides juhatuse tööd. Nõukogu roll ja töökorraldus on sätestatud põhikirjas ning kodukorras.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja revisjonikomisjoni liikmete valimised

Kutsume teid üles esitama oma kandidaate! Revisjonikomisjoni roll ja töökorraldus on sätestatud põhikirjas ning kodukorras. Vastavalt ENLi põhikirjale kuulub revisjonikomisjoni 3 liiget.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Noortesõbralikema ajakirjaniku ja meediakanali tunnustamiskonkurss 2013

Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) kuulutab välja noortesõbralikema ajakirjaniku ja meediaväljaande konkursi! Konkursile saavad esitada nominente kõik noorsootööga, noorteorganisatsioonidega ja noortevaldkonnaga seotud inimesed ja organisatsioonid ning noored, kes on ajakirjandusega suhelnud näiteks seoses erinevate noorteprojektide või muude noorte teemadega seoses.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENL kutsub osalema noorteühenduste enesehindamisprogrammis!

ENL kutsub osalema juhtimisprogrammis, milles tuumaks on õppimine enesehindamise praktika läbi! Soovid muuta oma organisatsiooni jätkusuutlikuks ja võimekaks? Tahad seda teadlikumalt juhtida? Potentsiaalikas tööriist selleks on noorteühingule ja osaluskogule sobitatud enesehindamine. 
Loe täpsemalt siit

 

¤ Põhikoolilõpetajad said abimehe tulevikuplaanide tegemiseks

SA Innove karjääri- ja nõustamisteenuste arenduskeskus andis välja üheksanda klassi õpilastele mõeldud töövihiku \”Abimees Sinu tulevikuplaanide tegemisel\”. Töövihik aitab õpilasi elukutse valimisel ja õpinguplaanide tegemisel.
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

5. okt – ENLi kontaktisikute kohtumine
25. okt 
– ENLi meediakonverents 
5. nov – üldkoosoleku materjalide arutelu Tallinnas
6. nov – üldkoosoleku materjalide arutelu Tartus 
7. nov – osaluskohvikud üle Eesti 
16.-17. nov – sügisseminar Tartus (sh üldkoosolek) 
13. dets – ENLi jõulupidu

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
1.-9.10 toimub Varivalimiste valimissimulatsioon
2.10 osaleb avalike suhete spetsialist Karl Hallik AKNA kolleegiumi koosolekul
3.10 kohtub personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik MTÜ Mondo Maailmahariduskeskusega, et arutada võimalikke koostööpunkte
5.10 viivad juhatuse esimees Mailis Ostra ja personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ENLi kontoris läbi ENLi kontaktisikute kohtumise
5.10 osaleb osaluskogude koordinaator Kadi Vahtra Noorteühingute ja osaluskogude enesehindamisprogrammi avakoolitusel
6.10 osalevad juhatuse esimees Mailis Ostra ja osaluskogude koordinaator Kadi Vahtra Osaluskogude koja II koosseisu kohtumisel Tallinnas

 

Eelmisel nädalal:
24.09 kohtusid ENLi kontoris ENLi, Eesti Noorsootöötajate Ühenduse, Eesti Huvijuhtide Liidu, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse, Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu ning Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad, et arutada noortevaldkonna rahastuse küsimusi
24.09 kohtusid personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja osaluskogude koordinaatorid Kadi Vahtra ja Kuldar Adel Andres Lokkiga Eesti Noorsootöö Keskusest, et arutada osaluskogude hetkeseisu ja tulevikku
24.09 kohtusid ENLi kontoris liikmed ja noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko, et arutada telklaagrite määrustikku ja riskinoorte projekti koostöös Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendusega
24.-26.09 esindas nõukogu liige Gerd Tarand ENLi Eesti-Moldova koostööseminaril Tallinnas
25.09 osales noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Tartus Praxise mõttehommikul
25.09 kohtus avalike suhete spetsialist Karl Hallik noortekonverentsi Lahe Koolipäev 2013 korraldajatega, et arutada koostöövõimalusi konverentsi korraldamisel 
25.09 osales avalike suhete spetsialist Karl Hallik EMSLi ja Praxise arutelul \”Kuidas infoühiskonna muutused enda kasuks tööle panna?\”
25.09 kohtusid juhatuse esimees Mailis Ostra ja personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik Alo Raiestega Eesti Euroopa Liikumisest, et arutada noortekaardi ja ENLi koostööd
26.09 osales juhatuse esimees Mailis Ostra Tallinna Laste- ja Noortesõbraliku Linna komisjonis
26.09 osales ENLi eestvedaja lõimumise teemadel Oliver Nahkur ümarlaual \”Kuidas tulla toime teiskeelse õpilasega Eesti koolis?\”
26.09 osalesid ENLi, EÜLi ja EÕELi meeskonnad ühiselt vabatahtlike juhendamise koolitusel EÜLi kontoris 
26.-28.09 osales ENLi esindaja Liisa Lillemets UNESCOs Stockholmis 8. UNESCO Noortefoorumi ettevalmistamisel 
28.-29.09 osales juhatuse esimees Mailis Ostra Hiiumaal Lõokese hotellis Lääne-, Hiiu- ja Saaremaa osaluskogude koostööseminaril

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Õigusalane koolitus Tartumaa MTÜ juhtidele – ENLi liikmele -50%!
Koolituse eesmärk: osalejatel on vajalikud baasteadmised ja oskused MTÜ siseste ja väliste õigussuhete mõistmiseks ja reguleerimiseks; mittetulundusühingute seaduses sätestatud õigusnormide lugemiseks, mõistmiseks ja rakendamiseks ning MTÜ nimel sõlmitavate lepingute mõistmiseks.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: \”101 last Toompeale\” noortefoorum kutsub Sind osalema ja kaasa mõtlema!
\”101 last Toompeale\” noortefoorum on MTÜ Lastekaitse Liit ja Eesti Õpilasesinduste Liidu poolt juhitav üritus, mis käesoleval aastal toimub juba 22.korda. Sel korral on noortefoorumi teemaks \”Laste ja noorte kaasamine kohaliku elu korraldamisel\”.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Hea Eeskuju konkurss 2013 on avatud!
Taaskord on Teil võimalus kinkida oma noorele sõbrale stipendium 1300 € väärtuses. Stipendium on mõeldud võitjale õpingute alustamiseks ülikoolis, kõrgkoolis või täiendõppeks huvikoolides. Aga see ei ole veel kõik! 15 Hea Eeskuju lõppvooru pääsenule kingib Tallink Laheda Koolipäeva merel. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Eesti Puuetega Inimeste Koja foto- ja videokonkurss \”Kõik inimesed on erinevad, aga võrdsed\”
Osalema on oodatud põhikooli noored töödega, mis väärtustavad erinevaid ja erilisi inimesi meie ümber. Konkurss toimub kahes kategoorias – foto ja video ning kõige silmapaistvad tööd saavad autasustatud väga ahvatlevate auhindadega (seda lausa mõlemas kategoorias).
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Fotokonkurss kutsub märkama sooliste stereotüüpide muutust
23. septembril avapaugu saanud fotokonkurss kutsub üles jäädvustama soorollide muutumist ja mitmekesistumist ühiskonnas. Sotsiaalministeeriumi teavituskampaania raames korraldatava fotokonkursi mõte on kutsuda noori kaasa mõtlema sooliste stereotüüpide mõju üle meie eluvalikutele ning pöörata tähelepanu naiseks ja meheks olemise erinevatele võimalustele.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Kutse: arvutijoonistuste võistlus – EENet 20
Konkurss on pühendatud EENeti 20. aastapäevale. Võistlus toimub neljas vanuserühmas ning parimatele autoritele ja juhendajatele on Hariduse Infotehnoloogia SA välja pannud auhinnad.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Praxise kaasamiskoolitused 2013
Seekordsed koolitused on võrreldes eelnevatega mõeldud pigem edasijõudnutele st. vähem selgitatakse, miks kaasata ning rohkem, kuidas kaasata, samuti, mis töötab ja mis mitte.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Noorsootöötajad, kandideerige vabatahtliku tööle Ghanasse!
Eesti Välisministeeriumi finantseeritava projekti \”Vabatahtlikud Aafrikasse – Eesti ekspertide panus arengukoostöös\” raames lähetab MTÜ Mondo ühe noorsootöö eksperdi Kumasi linna Ghanasse, ajavahemikus märts 2014- mai 2014.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Koolitus \”Use of New Technologies in Improving the Quality of Youth Work and Safer Internet\” Türgis
UNETECH-SINT on koolitus, kus analüüsitakse uute tehnoloogiate võimalusi ja väljakutseid ning turvalisema interneti kasutamist noorsootöös. NB! Koolitus on avatud ka füüsilise puudega osalejatele, kuid kahjuks puuduvad piisavad vahendid nägemispuudega osalejate kaasmiseks.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Ettevõtlusteemaline koolitus noortele Montenegros
Euroopa Noorte poolt toetatud projekt Montenegros kutsub noori 12.-18. oktoobril 2013 toimuvale loovaettevõtluse teemalisele koolitusele \”Business in Balkans\”. Osalejad tulevad kokku 6 riigist, Eestist saadetakse koolitusele 4 osalejat.
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTAMINE: ENLi osaluskogude projektifondi järgmine tähtaeg oktoobris!

Toetus on mõeldud alustavatele ja olemasolevatele osaluskogudele tegevuste korraldamiseks. Osaluskogude projektifond koosneb kahest alafondist: Algatusfond – alustavatele osaluskogudele, saab taotleda toetust kuni 200 EURi & Arendusfond – vähemalt kuus kuud tegutsenud osaluskogudele, saab taotleda kuni 800 EURi.
Loe täpsemalt siit

 

¤ RAHASTAMINE: EMP ja Norra toetuste taotlusvoorude teabepäevad

Sotsiaalministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium, Justiitsministeerium ja Avatud Eesti Fond koostöös Eesti Noorsootöö Keskusega korraldavad septembris-oktoobris EMP ja Norra toetuste taotlusvoorude infopäevad kümnes eri paigus. Teabepäevade raames tulevad tutvustamisele Riskilaste ja -noorte, Vabaühenduste Fondi, Rahvatervise, Koduse ja soolise vägivalla programm.
Loe täpsemalt siit

 

¤ RAHASTAMINE: Euroopa Noored taotlustähtaeg 1. oktoobril 2013

Programm Euroopa Noored toetab 13-30-aastaste noorte omaalgatust ja rahvusvahelist koostööd. Programm pakub rahvusvahelisi enesetäiendamisvõimalusi ka noorsootöötajatele. Taotlusi võivad esitada kõik mittetulundusühingud, avalik- õiguslikud asutused, kohalikud omavalitsused ja noortegrupid. Järgmine taotlustähtaeg on 1. oktoobril 2013.
Loe täpsemalt siit

 

¤ RAHASTAMINE: Noortelaagrites ja peredes eesti keele õpetamiseks avanes konkurss

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) avas projektikonkursi, mille eesmärgiks on toetada kolmandate riikide kodanikest ja määratlemata kodakondsusega noorte eesti keele õpet pereõppe ja noortelaagrite kaudu.
Loe täpsemalt siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status