/ ENLi Teated 382

\"ENL\"

30. oktoober 2013
ENLi Teated nr 382

\"\"

UUDISED

¤ Osaluskohvikud juba 7. novembril!

Osaluskohviku laudade taga kohtuvad NOORTE esindajad – õpilased põhikoolist, aktivistid keskkoolist, asjaarmastajad kutsekoolist, õpihimulised ülikoolist, noored emad ja isad, töötavad noored jne – KOHALIKU ELU EDENDAJATEGA – vallavanemad, linnapead, kohalikud ettevõtjad, noorsootöötajad, kultuurimaja juhatajad, ühiskonnaõpetajad, teatrijuhid, koolijuhid jne!
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja juhatuse esimehe ja 2 aseesimehe valimised

Kuulutame välja juhatuse esimehe ja 2 aseesimehe valimised! Juhatuse koosseisu ametiaeg on 2 aastat alates 1. jaanuarist 2014. ENLi juhatuse liikmena on Sul hea võimalus saada palju kogemusi ja teadmisi organisatsiooni juhtimisest ja eestvedamisest, noortepoliitika arendamisest ja mõjutamisest, noorteühenduste hetkeolukorrast ja tegevusest Eestis.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja valimised ühele vabanenud kohale ENLi nõukogus

Kutsume teid üles esitama oma kandidaate! Nõukogu koosseisus jätkavad Gerd Tarand, Erki Kaikkonen, Laura Õigus, Liina Hirv. Nõukogu vastutab üldkoosoleku ees ENLi eesmärkide järgimise eest, suunates ja kontrollides juhatuse tööd. Nõukogu roll ja töökorraldus on sätestatud põhikirjas ning kodukorras.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja revisjonikomisjoni liikmete valimised

Kutsume teid üles esitama oma kandidaate! Revisjonikomisjoni roll ja töökorraldus on sätestatud põhikirjas ning kodukorras. Vastavalt ENLi põhikirjale kuulub revisjonikomisjoni 3 liiget.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Pühapäeval algab uus teleseriaal \”Vaba Tahe\”

Iga seriaali keskmes on üks inimene, kelle kogemuse läbi avaneb televaatajale põnevad väljakutsed, kohtumised ja kultuurid. Kuus episoodi üheksast on filmitud välisriikides. Võrdselt kogemuse vahendamisega, on seriaali eesmärgiks tõsta ka vaataja teadlikkust maailma teemadest, millega vabatahtlikud rinda pistavad ja oma tegevusega lahendust otsivad.
Loe täpsemalt siit

 

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

5. nov – üldkoosoleku materjalide arutelu Tallinnas
6. nov – üldkoosoleku materjalide arutelu Tartus 
7. nov – osaluskohvikud üle Eesti 
16.-17. nov – sügisseminar Tartus (sh üldkoosolek) 
13. dets – ENLi jõulupidu

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
28.10 kohtus noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Lastekaitseliidu esindaja Mart Valneriga, et arutada noorte paremat kaasamist Lastekaitseliidu tegemistesse
29.10 osalesid avalike suhete spetsialist Karl Hallik ja personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik E3 vabatahtlike programmi koolitusel EÜLi kontoris
30.10 viis personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ENLi kontoris läbi liikmekohtumise AIESECiga
31.10 osaleb osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Lääne-Virumaal õpilasesinduste ja noortekogu arutelul
31.10 kohtuvad personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja avalike suhete spetsialist Karl Hallik ENLi kontoris YFU esindajatega 
31.10-1.11 osalevad nõukogu liikmed Laura Õigus ja Gerd Tarand Viimsis Athena konverentsikeskuses noorsootöö ja valdkonnaülese koostöö konverentsil Harmoonia
2.-3.11 osalevad juhatuse esimees Mailis Ostra ja osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Valgamaal osaluskogude koostööseminaril koos Põlva-, Valga- ja Võrumaa osaluskogudega

Eelmisel nädalal:
21.10 toimus Rahvusraamatukogu Nurgasaalis noortekogude kõneisikute esinejakoolitus. Koolitust korraldas osaluskogude koordinaator, koolitajad olid Karl Hallik (ENLi avalike suhete spetsialist) ja Kristel Tammemäe (Pähkel OÜ)
22.10 kohtus avalike suhete spetsialist Karl Hallik Eesti Rahvusringhäälingu turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Kristel Marani ja turundusspetsialist Tiina Leeduga, et arutada 25.10 toimuva meediakonverentsi telemeedia töötoa sisu 
22.-25.10 osales nõukogu liige Gerd Tarand Kaunases Eastern Partnership Youth Forum kohtumisel
23.10 osales juhatuse esimees Mailis Ostra Siseministeeriumis kodanikuühiskonna valdkonna arengukava töögrupis
24.10 toimus ENLi kontoris kontaktisikute teine kohtumine
25.10 toimus hotellis Euroopa ENLi meediakonverents 
26.10 toimus ENLi kontoris Osaluskohvikute koordinaatorite, protokollijate ja lauajuhtide koolitus

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Algatus Huvitav Kool ootab mõttekonkursil haridussõprade ideid
Huvitava Kooli raames hakkab tööle laiapõhjaline ühiskondlik kogu: 12-liikmeline nõukoda. Nõukojalt oodatakse ettepanekuid, millistes põhimõtetes peaksime ühiskondlikul tasandil kokku leppima, et kool oleks huvitav kõigile – seal tahetaks nii õppida kui ka töötada. Ühiskondlikus nõukojas osaleda soovijatelt ootame lühikest ideekirjeldust (ca 2000 tähemärki), mis võiks aidata kaasa huvitava kooli kujundamisele.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tallinn tunnustab noori ja noorsootöötajaid
Juba üheksandat korda toimuvale konkursile oodatakse esitama oma nominatsioone nii märkimisväärsete tegude läbiviijaid ise, kes on viimasel aastal noorte heaks midagi suurt korda saatnud, kui ka kõigi tähelepanelike linnaelanike poolt esitatud nominente. Tunnustust jagatakse ka tänavu juba tuttavas kahes kategoorias -\”Suured teod Tallinna noortele\” ning \”Tallinna noorte suured teod\”.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: ENTK: Tunnusta noortevaldkonna tegijaid!
Eesti Noorsootöö Keskus on välja kuulutanud noorsootöötajate tunnustuskonkursi, mille eesmärk on esile tõsta noorsootöösse panustanud ning valdkonda edendanud inimesi ja organisatsioone ning silmapaistvamaid ja olulisemaid algatusi, millel on oluline mõju kohalikul, maakondlikul või üleriigilisel tasandil.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tarbijakaitse kutsub: Noor, kirjuta oma tarbimiskogemusest!
Ootame Sind jagama oma tarbimiskogemusi, nii positiivseid kui ka negatiivseid. Lisa kindlasti ka oma mõtteid ja arvamusi. Selle aasta oktoobris valmib tarbijakaitseametil noorte tarbijakooli veebileht , kuhu ootame tarbimisteemalisi kirjutisi, mis võivad pakkuda huvi ja olla kasulik lugemine ka teistele. Juhul, kui Su lugu välja valitakse, saad ennast näha tarbijakooli lehel nii sõnas kui pildis.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Rajaleidja ja infomess Teeviit kutsuvad noori kirjutama oma tulevikuplaanidest
Rajaleidja ja infomess Teeviit kuulutavad 15-19-aastatele noortele välja kirjandi- ja esseevõistluse \”Minu elu kutse\”. Võistlustööks sobib kirjand või essee, mis käsitleb noore arusaama oma tulevikuplaanidest.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Hea Eeskuju konkurss 2013 on avatud!
Taaskord on Teil võimalus kinkida oma noorele sõbrale stipendium 1300 € väärtuses. Stipendium on mõeldud võitjale õpingute alustamiseks ülikoolis, kõrgkoolis või täiendõppeks huvikoolides. Aga see ei ole veel kõik! 15 Hea Eeskuju lõppvooru pääsenule kingib Tallink Laheda Koolipäeva merel. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Eesti Puuetega Inimeste Koja foto- ja videokonkurss \”Kõik inimesed on erinevad, aga võrdsed\”
Osalema on oodatud põhikooli noored töödega, mis väärtustavad erinevaid ja erilisi inimesi meie ümber. Konkurss toimub kahes kategoorias – foto ja video ning kõige silmapaistvad tööd saavad autasustatud väga ahvatlevate auhindadega (seda lausa mõlemas kategoorias).
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Kutse: arvutijoonistuste võistlus – EENet 20
Konkurss on pühendatud EENeti 20. aastapäevale. Võistlus toimub neljas vanuserühmas ning parimatele autoritele ja juhendajatele on Hariduse Infotehnoloogia SA välja pannud auhinnad.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Praxise kaasamiskoolitused 2013
Seekordsed koolitused on võrreldes eelnevatega mõeldud pigem edasijõudnutele st. vähem selgitatakse, miks kaasata ning rohkem, kuidas kaasata, samuti, mis töötab ja mis mitte.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Enneolematu võimalus – külasta Europarlamenti!
Hea noorteühingu või osaluskogu liige: Europarlament avab esimest korda uksed tuhandetele noortele 9.-11. mail 2014. Kolme päeva jooksul vahetatakse noortega ideid ja mõtteid Euroopa tulevikust. Tegemist on erakordse sündmusega, eriti kui arvestada, et see toimub vahetult enne Europarlamendi valimisi.
Lisainfot siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status