/ ENLi Teated 390

\"ENL\"

14. jaanuar 2014
ENLi Teated nr 390

\"\"

UUDISED

¤ Avatud kandideerimine ENLi nõukokku!

Nõukogu pädevusse kuulub enne üldkoosolekule esitamist juhatuse koostatud majandusaasta aruande, tegevuskava, eelarve ja arengukava heakskiitmine;juhatuse liikmetega lepingute allkirjastamise korraldamine ja ENLi organite nõustamine vastavalt oma kompetentsile.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja konkursi NOORTEPOLIITIKA PRAKTIKANDI leidmiseks

Praktika raames koostab praktikant kaardistuse Eesti noortepoliitika valdkondadest ning osaleb noortepoliitikaga seotud koosolekutel. See on Sinu võimalus saada teada, kes, kus ja kuidas Eestis noortepoliitikat korraldab!
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja konkursi LEAGUE OF YOUNG VOTERS PROJEKTIJUHI leidmiseks

League of Young Voters on noortele valijatele (18-26) suunatud ühiskondlik kampaania, mille eesmärgiks on Euroopa Parlamendi valimise käigus noori puudutavate teemade tõstatamine, noorte teadlikkuse tõstmine Euroopa Parlamendi ja selle valimise kohta ning valimisaktiivsuse suurendamine noorte seas.
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

7.-8. veebruar – ENLi talvekool
8. veebruar – ENLi erakorraline üldkoosolek

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
14.1 kohtusid tegevjuht Kaidi Nurmik ja osaluskogude koordinaator Kadi Vahtra EÜLi juhatuse aseesimehe Silver Ooliga, et arutada ühist mentorprogrammi
14.1 käisid ENLi juhatuse liikmed Reet Sillavee, Liisa Lillemets ja Triinu Bõstrov ning noortepoliitika nõunik Harri Puskar ühiselt DoonoriFoorumis verd andmas
16.1 kohtuvad osaluskogude koordinaatorid Kadi Vahtra ja Kuldar Adel ENLi kontoris Eesti Noorsootöö Keskuse noorsootöö arendamise osakonna peaspetsialisti Andres Lokkiga

 

Eelmisel nädalal:
7.01 kohtus osaluskogude koordinaatorid Kadi Vahtra ja Kuldar Adel ENLi kontoris filmimeeskonnaga, et arutada osaluskogusid tutvustavaid videoprojekte
7.-8.01 toimusid ENLi kontoris meeskonna ja juhatuse üleandmis- ja strateegiakoosolekud
8.01 kohtus ENLi noortepoliitika nõunik Harri Puskar ENLi kontoris Noorsotside esindajatega, et arutada noorte tööpuudusega seonduvat
8.01 toimus ENLi kontoris osaluskogude projektifondi kolleegiumi 2013. aastat kokku võttev koosolek
9.01 viisid osaluskogude koordinaatorid Kadi Vahtra ja Kuldar Adel Tallinna Ülikooli tudengikohvikus Oaas läbi noorsootöötajate koolituse 
11.1 osales osaluskogude koordinaator Kuldar Adel Lääne-Virumaa noortekogu koosolekul 

 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Sorex kutsub vaatama \”jääriiki\” Tallinna ja Maardu piirile
Seekord rännatakse kohta, kus põrkuvad omavahel maa seest tulev soe õhk ja väljas valitsev jahedus, moodustub külmadega tõeline talvevõlumaa ehk alt üles kasvavatest erineva pikkuse ja jämedusega, nii sirgetest kui kõveratest purikatest koosnev sammastik. Pikimad purikad küünivad lausa üle meetri. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Seminar: Peaasi.ee – noorte vaimse tervise edendamise arengusuunad
Seminari eesmärgiks on arutleda osalejatega noorte vaimse tervise teemadel ning saada vajalikku sisendit noortega töötavatelt inimestelt, et panna ühine algus projektile \”Peaasi.ee – Eesti noorte vaimse tervise alane e-nõustamine, veebiplatvorm ja e-lahendused\”.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Karl Suure Euroopa noorteauhinna 2014 konkurss on avatud taotluste vastuvõtmiseks
Karl Suure Euroopa noorteauhind antakse noorte projektidele, millega edendatakse üksteisemõistmist ja ühtse Euroopa identiteedi kujunemist ning tuuakse praktilisi näiteid selle kohta, kuidas eurooplased elavad ühe kogukonnana. Projektide esitamise tähtaeg on 20. jaanuar 2014.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Eesti Skautide Ühing kutsub koolitusele: Mida tahab noor teada seksist?
Sageli arvame, et tänapäeval on internetist kõik kättesaadav ja noored teavad seksuaaltervisest kõike. Tegelikkus on aga see, et tihtilugu ei osata küberavarustest leida seda õiget infot üles või siis tekitab netist saadud info noorel veel omakorda küsimusi või on see veidi moonutatud nurga alt vaadatud ja lõpuks minnakse küsima ikkagi täiskasvanu käest. Mis vastuseid anda ja kuidas antud teemale tänapäeval lähenetakse, sellest koolitusel räägimegi. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Minu paroodiareklaam – auhinnaks telekad, koolitused ja töökohad!
Kõik, kes filmi- ja/või reklaamimaailma vastu huvi tunnevad, on konkursile oodatud. Ei hinnata niivõrd tehnilist teostust, kuivõrd säravaid ideid ja loomingulist lähenemist. Lisapõhjuse osalemiseks annavad kindlasti auhinnad, väärikas žürii ning võimalus jalg filmimaailma ukse vahele saada.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Loomekonkurss \”NATO mäng\”
Eesti NATO Ühing, Kaitseministeerium ning Haridus- ja Teadusministeerium kuulutavad välja loomekonkursi \”NATO mäng\” et tähistada NATO-ga liitumise 10.aastapäeva. Osalema on oodatud gümnaasiumiastme ja kutseõppeasutuse (kutsekeskharidusõpe) õpilastest moodustunud kuni 5-liikmeline rühm.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: GLEN kutsub noori vabatahtlikeks arengumaadesse
GLEN Eesti programm saadab 2014. aastal kolmeks kuuks laia maailma kümme vabatahtlikku, kes osalevad arengukoostöö projektides Indias, Birmas ning Aafrika ja Kesk-Aasia riikides.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Koolitus noorsootöö soolistest aspektidest Hispaanias!
24.-30. märts toimub Tarragonas (Barcelona lähistel), Hispaanias soolisust ja noorsootööd puudutav koolituskursus. Kaetakse 70% transpordikuludest ning osavõtutasu on 45 eur. Taotlemine 26. jaanuarini!
Lisainfot siit

¤ RAHASTUS: Justiitsministeerium kutsub toetama erikoolist ja vanglast vabanenud noori
Alates 18. novembrist saavad mittetulundusühingud, erikoolid, vanglad ning riigi- ja omavalitsusasutused taotleda raha programmist \”Riskilapsed ja -noored\”, et ennetada vanglast ja erikoolist naasvate noorte uusi kuritegusid.
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTUS: Rahastamise infopäev kodanikuühendustele toimub 23.jaanuaril
Neljapäeval, 23.jaanuaril korraldab Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus koostöös mitmete partneritega infopäeva Tallinnas, tutvustamaks rahastamise võimalusi erinevatest rahvusvahelistest fondidest.
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTUS: Tööd alustas kultuurikoostööd toetav programm Loov Euroopa
Sel aastal alustas kultuurikoostöö toetamist programm \”Loov Euroopa\”, mis ühendab varem eraldi seisnud programmid \”Kultuur,\” \”MEDIA\” ja \”MEDIA Mundus.\” Programmi eelarveks perioodil 2014-2020 on ette nähtud 1,46 miljardit eurot.
Lisainfot siit

 

¤ RAHASTUS: Riik toetab laste ja noorte riskikäitumise ennetust
Eesti Noorsootöö Keskusel (ENTK), Haridus- ja Teadusministeeriumil, Justiitsministeeriumil ning Sotsiaalministeeriumil on Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetatud programmis \”Riskilapsed ja –noored\” avanemas kolm taotlusvooru. Voorud keskenduvad kaasamisele ja sekkumistele haridussüsteemis, tõrjutud noorte kaasamisele ja õigusrikkumiste ennetamisele ning kogukondlikele kuriteoennetuslikele algatustele.
Lisainfot siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status