/ ENLi Teated 359

\"ENL\"

2. aprill 2013
ENLi Teated nr 359

\"\"

UUDISED

¤ Saage tuttavaks – Varivalimiste projektijuht Maia Eskla!

ENLi Varivalimiste projektijuhiks valiti eelmiste Varivalimiste projektijuhi assistent Maia Eskla. Küsisime Temalt paar küsimust, et Ta saaks ise ennast tutvustada.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Konkurss Noortepäev 2013 korraldamiseks

Eesti Noorsootöö Keskus (ENTK) kuulutab välja konkursi projekti Noortepäev 2013 korraldamiseks. Noortepäev on pikaajalise traditsiooniga iga-aastane üleriigiline sündmus, mis toimub 12. augustil, rahvusvahelisel noortepäeval. Peamine eesmärk on tutvustada noortele ja avalikkusele noorsootöö väärtusi ja võimalusi, samuti tõmmata avalikkuse tähelepanu noortele ja noorsootööle.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Ainult ENLi liikmetele – võimalus soetada tasuta Microsofti tarkvara

Euroopa Noortefoorum ja Microsoft Europe on koostööga jõudnud sinnamaale, et läbi katusorganisatsioonide (Eesti puhul siis ENLi) saavad noorte MTÜd endale paluda tasuta Microsofti tarkvara (operatsioonisüsteeme, kontoritarkvara jms).
Loe täpsemalt siit

 

¤ Kuidas muuta poliitikat? Poliitika mõjutamise koolitus

Viimaste aastate jooksul on noorte võimalused noori puudutavate otsuste tegemisel kasvanud, kuigi ebaühtlaselt. Kuidas saaks Sina ja sinu organisatsioon neid võimalusi paremini ära kasutada? Koolitusel käsitletakse poliitika mõjutamist üldiselt ning keskendutakse lähemalt poliitika mõjutamisest omavalitsuse ja maakonna tasandil.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENL esitleb – Omavalitsuste infopäev

Infopäeva eesmärk on pakkuda laiapõhilist informatsiooni noorte osalusest ning kaasamisest kohalikul tasandil ning noorte osaluskogude arengust. Oodatud on eelkõige omavalitsuste esindajad (noorsootöötajad, valla-/linnapead, volikogu liikmed, arendusnõunikud jt) kus tänasel päeval noortevolikogu veel ei ole või on hetkel arendamist vaja. Samuti on oodatud ka teised, kes tahavad rohkem aimu saada noortevolikogude olemisest ning noorte kaasamisest.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENLi Kevadseminar mais!

Kevadseminar toimub sel aastal teist korda kahe-päevase sündmusena, kuhu tulevad kokku noorteühenduste ja osaluskogude noored. Üheskoos saadakse uusi teadmisi ja kogemusi nii koolituste kui arutelude raames. Kevadseminari esimesel õhtul tähistame ENLi 11. sünnipäeva ja järgmisel päeval toimub ENLi üldkoosolek.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENLi osaluskogude projektifond taas aktiivne!

Toetus on mõeldud alustavatele ja olemasolevatele osaluskogudele tegevuste korraldamiseks. Osaluskogude projektifond koosneb kahest alafondist: Algatusfond – alustavatele osaluskogudele, saab taotleda toetust kuni 200 EURi & Arendusfond – vähemalt kuus kuud tegutsenud osaluskogudele, saab taotleda kuni 800 EURi.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENL ja Euroopa Noored Eesti büroo kutsuvad projektikirjutamise koolitusele!

Koolitus on mõeldud kõikidele noorteorganisatsioonide esindajatele, kes oma tegevuses on seotud projektide kirjutamisega või soovivad täiendada teadmisi selles valdkonnas. Koolituse eesmärk on pakkuda osalejatele praktilisi teadmisi ja tuge projektikirjutamise kohta ning anda ülevaade rahastajatest.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Koolitused 2013. aasta esimeses pooles

Kõikidest koolitustest saavad ENLi liikmed osa võtta tasuta või 50% soodustusega (registreerimisel tuleb märkida, et olete ENLi liige)
Loe täpsemalt siit

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

13. aprill – Projektikirjutamise koolitus Tallinnas (info)
18.-19. mai – ENLi Kevadseminar ja üldkoosolek Tallinnas (info)
25.-28. juuli – ENLi suvekool Pärnumaal
25. okt – ENLi meediakonverents 
7. nov – osaluskohvikud üle Eesti 
16.-17. nov – sügisseminar Tartus (sh üldkoosolek) 
13. dets – ENLi jõulupidu

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

 

Käesoleval nädalal:
2.04 kohtuvad tegevjuht Mailis Ostra ja varivalimiste projektijuht Maia Eskla Avatud Eesti Fondiga, et arutada septembris toimuva Demokraatiapäeva tegevuste ühendamist Varivalimiste projektiga.
3.04
 osaleb juhatuse esimees Mailis Ostra prioriteetsete suundade \”Elukestev õpe\” ja \”Hariduse infrastruktuuri arendamine\” juhtkomisjoni koosolekul
4.04 osaleb personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik Eesti Erinoorsootöö Ühingu noOR noorteprojekti \”Avatud meeled\” avakohtumisel
5.04-7.04 toimub Harjumaal Pedase hotellis ENLi poliitika mõjutamise koolitus \”Kuidas muuta poliitikat?\” 
6.04 külastavad personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja avalike suhete spetsialist Karl Hallik EAÜSi sünnipäeva Tartus
7.04 viib osaluskogude koordinaatori Liina Rüütel läbi Ida-Virumaa osaluskogude visiidi

 

Eelmisel nädalal:

25.03 kohtus noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Töötukassa juhtkonnaga, et arutada noorte seas Töötukassa teenustest teadlikkuse tõstmist ja noortegarantiid
26.03 osales avalike suhete spetsialist Karl Hallik MTÜ Korruptsioonivaba Eesti võrgustiku kohtumisel
27.03 kohtus personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik Lianne Ristikiviga, et arutada Euroopa Noored Eesti büroo arenguprogrammi noorteühenudstele
29.03 viis juhatuse esimees Mailis Ostra Tartus läbi noortepoliitika koolitust Tallinna ja Tartu ülikoolide riigiteaduste üliõpilastele 


\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Koolitus \”Kuidas kõnetada noori seksuaalvähemustega seotud teemadel?\”
Kui soovid kõneleda noortega LGBT teemadel ja tahaksid viia nendeni lugusid, mis on kõnetavad ja kõnekad, siis on see kutse Sinule. Eesti LGBT Ühing kutsub osalema koolitusel, mille tulemusena oskad juhtida ja disainida grupiarutelusid koolinoortega.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Rahvusvaheline õpi- ja töörände seminar Eestis
Seminar toimub Eesti ja Soome Euroguidance ja Eures keskuste koostöös ning pakub head võimalust vahetada kogemusi spetsialistidega välisriigist ning saada uusi ideid enda tööriistakohvri täiendamiseks õpi- ja töörände teemadega tegelemisel.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: MTÜ Elukaar kutsub – aktiivne suvelaager 12-18-aastastele
Hiiumaa suvelaager pakub aktiivset ja looduslikku puhkamisvõimalust noortele sihtgrupis 12-18 aastat. Hiiumaa on huvipakkuv erinevate puhkamisvõimaluste ja ilusa looduse poolest. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Sorex kutsub Soomaale \”viienda aastaaja\” vetemöllu kaema
Järgmise kuu keskpaigas ehk pühapäeval, 14.aprillil, ja teisipäeval, 16.aprillil, toimuvad kanuuretked Soomaale vaatama vetevana tänavusi kevadtembutusi. Matka raames paaditame taas kohtades, kus tavaliselt käiakse jala ehk kanuutame mööda heinamaid ning metsaradu ja harjutame slaalomit puude vahel.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Aita Rootsi noortel läbi viia uuringut noorte reisiharjumuste teemal!
Tegema ei pea muud kui vastama ühele lihtsale küsitlusele. Küsitluse tulemuste abil viivad needsamad noored Euroopa Mobiilsuskonverentsil läbi töötoa, kus võrreldakse noorte ja täiskasvanute reisiharjumusi. 
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Kaamera kätte ja pärimust pildistama!
Eesti Rahvusliku Folkloorinõukogu noortekoda kuulutab välja fotokonkursi, mille eesmärk on märgata ja jäädvustada pärimust meie ümber ja meie lähedal.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Üle-euroopaline multimeedia konkurss \”Sisserändajad Euroopas\”
Euroopa Komisjon kuulutas kunsti-, graafika- ja kommunikatsioonierialasid õpetavatele koolidele välja üleeuroopalise multimeedia võistluse teemal \”Sisserändajad Euroopas\”. Konkursile oodatakse töid Euroopa Liidu ja Horvaatia kunsti-, ajakirjandus-, audiovisuaalvaldkonna ja kommunikatsioonierialade õpilastelt vanuses üle 18 eluaasta. Konkursil saab osaleda kolmes eri kategoorias: plakat, foto ja video.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Kaheks (suve)kuuks vabatahtlikuks Prantsusmaale
Kui oled vanuses 18-30 ja soovid eeloleval suvel minna Euroopa Vabatahtliku Teenistuse projekti raames vabatahtlikuna tööle Prantsusmaale, siis oled oodatud kandideerima meie lühiajalistesse projektidesse! Kandideerida saab 6 erinevasse projekti, kus peamisteks tegevusteks on renoveerimine ja aiandus aga ka kultuurilised tegevused. Samal ajal toimuvad ka rahvusvahelised töölaagrid, mille tegevustest võtab ka vabatahtlik osa.
Lisainfot siit


¤ VÄLISMAALE: Koolituskursus: muutus läbi Euroopa Vabatahtliku teenistuse
Koolituskursus: muutus läbi Euroopa Vabatahtliku teenistuse. Koolitus toimub Inglismaal 21.-28. mai. Riikidest osalevad Albaania, Makedoonia, Serbia, Kosovo, Eesti, Leedu ja Poola.
Lisainfot siit


¤ RAHASTAMINE: Edendame vabatahtlikkust noorte seas
KÜSK kuulutas välja pakkumuse neile, kes koos partnerühendustega (vähemalt üks neist Ida-Virumaalt) pakub NEET noortelevabatahtliku töö kaudu töökogemust ning osalemist ühiskonnas ja tõstab teadlikkust vabatahtliku tegevuse väärtusest.
Lisainfot siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status