/ ENLi Teated 361

\"ENL\"

16. aprill 2013
ENLi Teated nr 361

\"\"

UUDISED

¤ Eesti Üliõpilaskondade juhatuse valimised ja viimane debatt sel nädalavahetusel!

Viimane juhatuse kandidaatide debatt toimub 20. aprillil kell 16 Tallinna Ülikoolis, ruumis A-325. Uue juhatuse valimised toimuvad 21. aprillil Tallinnas, EÜLi volikogu istungil. Istung toimub Tallinna Ülikoolis, Mare õppehoones (Uus-Sadama 5), ruumis M-134, kell 13.00.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Ainulaadne võimalus 2013. aastal – Varivalimiskomisjon otsib liikmeid!

Eesti Noorteühenduste Liit otsib poliitiliselt sõltumatu projekti \”Noorte Varivalimised 2013\” meeskonda maakondlike osaluskogude ja linna- ja valla noortevolikogude seast VARIVALIMISKOMISJONIDE vastutajaid ja liikmeid, kelle peamiseks ülesandeks on vastutada oktoobri alguses maakondlike avalike varivalimispunktide usaldusväärse töö kulgemise eest, et tagada noortele võimalus oma arvamus Varivalimiste hääletusel välja öelda.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja revisjonikomisjoni liikme valimised

Kutsume teid üles esitama oma kandidaate! Revisjonikomisjoni koosseisus jätkavad Irmeli Alt ja Raigo Jahu. Revisjonikomisjoni roll ja töökorraldus on sätestatud põhikirjas ning kodukorras. Vastavalt ENLi põhikirjale kuulub revisjonikomisjoni 3 liiget.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja valimised kahele vabanenud kohale ENLi nõukogus

Kutsume teid üles esitama oma kandidaate! Nõukogu vastutab üldkoosoleku ees ENLi eesmärkide järgimise eest, suunates ja kontrollides juhatuse tööd. Nõukogu roll ja töökorraldus on sätestatud põhikirjas ning kodukorras.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Eesti Noorteühenduste Liit kuulutab välja konkursi OSALUSKOGUDE KOORDINAATORI leidmiseks

Otsime üht särasilmset noort, kes sooviks täistöökohaga arendada ja aidata Eestis tegutsevaid ja loodavaid osaluskogusid.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Konkurss Noortepäev 2013 korraldamiseks

Eesti Noorsootöö Keskus (ENTK) kuulutab välja konkursi projekti Noortepäev 2013 korraldamiseks. Noortepäev on pikaajalise traditsiooniga iga-aastane üleriigiline sündmus, mis toimub 12. augustil, rahvusvahelisel noortepäeval. Peamine eesmärk on tutvustada noortele ja avalikkusele noorsootöö väärtusi ja võimalusi, samuti tõmmata avalikkuse tähelepanu noortele ja noorsootööle.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Ainult ENLi liikmetele – võimalus soetada tasuta Microsofti tarkvara

Euroopa Noortefoorum ja Microsoft Europe on koostööga jõudnud sinnamaale, et läbi katusorganisatsioonide (Eesti puhul siis ENLi) saavad noorte MTÜd endale paluda tasuta Microsofti tarkvara (operatsioonisüsteeme, kontoritarkvara jms).
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENLi Kevadseminar mais!

Kevadseminar toimub sel aastal teist korda kahe-päevase sündmusena, kuhu tulevad kokku noorteühenduste ja osaluskogude noored. Üheskoos saadakse uusi teadmisi ja kogemusi nii koolituste kui arutelude raames. Kevadseminari esimesel õhtul tähistame ENLi 11. sünnipäeva ja järgmisel päeval toimub ENLi üldkoosolek.
Loe täpsemalt siit

 

¤ ENLi osaluskogude projektifond taas aktiivne – järgmine voor juba mais!

Toetus on mõeldud alustavatele ja olemasolevatele osaluskogudele tegevuste korraldamiseks. Osaluskogude projektifond koosneb kahest alafondist: Algatusfond – alustavatele osaluskogudele, saab taotleda toetust kuni 200 EURi & Arendusfond – vähemalt kuus kuud tegutsenud osaluskogudele, saab taotleda kuni 800 EURi.
Loe täpsemalt siit

 

¤ Koolitused 2013. aasta esimeses pooles

Kõikidest koolitustest saavad ENLi liikmed osa võtta tasuta või 50% soodustusega (registreerimisel tuleb märkida, et olete ENLi liige)
Loe täpsemalt siit

 

\"\"

TÄHTSAD KUUPÄEVAD

18.-19. mai – ENLi Kevadseminar ja üldkoosolek Tallinnas (info)
25.-28. juuli – ENLi suvekool Pärnumaal
25. okt – ENLi meediakonverents 
7. nov – osaluskohvikud üle Eesti 
16.-17. nov – sügisseminar Tartus (sh üldkoosolek) 
13. dets – ENLi jõulupidu

 

\"\"

ENLi ETTEVÕTMISED

Käesoleval nädalal:
15.04 osales noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Eesti Noorsootöö Keskuses noorteinfo teemalisel koosolekul
16.04 kohtus osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Põlvamaa omavalitsuste liiduga
16.04 kohtus osaluskogude koordinaatori Liina Rüütel Põlva maavalitsuse noorsoonõuniku Karin Viljusega, et arutada Põlvamaa noortekogu, sündmuste, noorsootöötajate kaasamise, omavalitsusjuhtide jms olukorda Põlvamaal
16.04 toimub ENLi kontoris Poliitiliste noorteühenduste koja koosolek
17.04 kohtuvad juhatuse esimees Mailis Ostra ja varivalimiste projektijuht Maia Eskla Vabariigi Valimiskomisjoniga, et arutada koostööd varivalimiste raames 
17.04 kohtub avalike suhete spetsialist Karl Halllik EÜLi kommunikatsioonijuhi Tormis Laanistoga, et ühiselt koostada kommunikatsiooni baaskoolituse materjal, mida edaspidi mõlemas katusorganisatsioonis kasutada
17.04 toimub TLÜ tudengikohvikus Oaas Noortevaldkonna arengukava arutelu (info)
18.-21.04 osaleb noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko Brüsselis Euroopa noortefoorumi üldkoosolekul 
18.04 kohtub osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Hiiumaa noortekogu aseesimehe Loore Kääramehega
19.04 toimub ENLi kontoris Osaluskogude projektifondi kolleegiumi koosolek
20.04 osaleb juhatuse esimees Mailis Ostra Kesknoorte kongressil

 

Eelmisel nädalal:

8.04 toimus ENLi kontoris ENLi nõukogu koosolek
9.04 kohtusid juhatuse esimees Mailis Ostra ja noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko noortevaldkonna strateegia töögruppide osalistega (Laura Õigus, ESÜ; Gerd Tarand, ENL; Joosep Tiks, Väitlusselts), et arutada ENLi liikmete ja noorte kaasamist arengukava koostamisse
9.04 kohtusid personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja avalike suhete spetsialist Karl Hallik AIESECi esindajatega, et arutada koostööd teavituse vallas
10.04 kohtus osaluskogude koordinaator Liina Rüütel Harjumaa Omavalitsuste Liiduga, et arutada noorte osalust ja osaluskogude seisu Harjumaal
10.04 kohtusid juhatuse esimees Mailis Ostra, personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik ja osaluskogude koordinaator Anne Martini (Harju Maavalitsus) ja Irina Grjadovaga (Harjumaa Noortekogu), et arutada Harjumaa Noortekogu olevikku ja tulevikku 
12.-13.04
 esindasid noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko, osaluskogude koordinaator Liina Rüütel ja vabatahtlikud Sandra Kamilova, Kirsi Svarts ning Triin Kingu ENLi Rootsis \”Youth Policy in Northern Europe\” konverentsil
13.04 toimus Tallinnas ENLi ja ENEbi korraldatud projektikirjutamise koolitus, ENLi esindas personali- ja haldusjuht Kaidi Nurmik
14.04 toimus Rootsis Balti- ja Põhjamaade katusorganisatsioonide ühiskohtumine, kus ENLi esindasid noortepoliitika nõunik Edvard Ljulko ja vabatahtlik, Euroopa Noortefoorumi juhatuse liige, Sandra Kamilova 

\"\"

KOOLITUSED, konverentsid, rahastamine

¤ OSALE: Kirjuta ennast Keeniasse: esseekonkurss gümnaasiumitaseme õpilastele
MTÜ Mondo koostöös Välisministeeriumiga kuulutab välja arengukoostöö teemalise esseekonkursi gümnaasiumitaseme õpilastele. Kirjutada saab kahel teemal: \”Aidata või mitte: mõtteid arengukoostööst\” või \”Miks ma kardan Aafrikat: mõttekammitsate küüsis\”
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Balkani ja Baltikumi koostöö jätkub: projektide arendamise koolitus
Kas Sa soovid rohkem teada noorsöötööst nii Balkani riikides kui Balti riikides? Kas Sa oled valmis tegema antud piirkondade vahel koostööd? Töövahendiks noortevahetused? Kui jah, siis käesolev tegevus on mõeldud Sulle!
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: EVT kui mitteformaalse õppe lisaväärtus formaalhariduse kontekstis
12.-15. juuni 2013 toimub Tallinnas rahvusvaheline seminar \”EVT kui mitteformaalse õppe lisaväärtus formaalhariduse kontekstis\”, mis toob kokku Euroopa vabatahtliku teenistusega (EVT) seotud organisatsioonid, kelle tegevused on seotud ka formaalharidusasutustega.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Tallinna Linnavolikogu Simulatsioon 2013
Simulatsioon koondab kolmeks päevaks 100 noort tallinlast. Sündmuse formaat on Linnavolikogu töö simuleerimine komisjonides arutades linnale ja noortele olulisi probleeme. Tulemiks on resolutsioonid, mida kaitstakse kolmandal päeval Linnavolikogus. Simulatsioon aitab noortel paremini mõista poliitilisi otsustusprotsesse, fraktsioonide tööd volikogus, paneb noori mõtlema võimaluste peale arendada oma kodulinna ning motiveerib sellesse arengusse panustama.
Lisainfot siit

 

¤ OSALE: Üle-euroopaline multimeedia konkurss \”Sisserändajad Euroopas\”
Euroopa Komisjon kuulutas kunsti-, graafika- ja kommunikatsioonierialasid õpetavatele koolidele välja üleeuroopalise multimeedia võistluse teemal \”Sisserändajad Euroopas\”. Konkursile oodatakse töid Euroopa Liidu ja Horvaatia kunsti-, ajakirjandus-, audiovisuaalvaldkonna ja kommunikatsioonierialade õpilastelt vanuses üle 18 eluaasta. Konkursil saab osaleda kolmes eri kategoorias: plakat, foto ja video.
Lisainfot siit

 

¤ VÄLISMAALE: Noortepassi mõju analüüsiv seminar \”Youthpass in Action. Impact, practice and future\”
Sel aastal ilmub Euroopa Komisjoni uuring Noortepassi mõjust. Kuidas Noortepassil läinud on ja mida tähendab Noortepassi jaoks uue noorteprogrammi (2014-2020) tulek, selle üle arutletakse seminaril \”Youthpass in Action\”, mis toimub 24.-25.juuni 2013 Brüsselis, Belgias. Kandideerimistähtaeg pikendatud! Kuni 18. aprill!
Lisainfot siit


¤ RAHASTAMINE: Edendame vabatahtlikkust noorte seas
KÜSK kuulutas välja pakkumuse neile, kes koos partnerühendustega (vähemalt üks neist Ida-Virumaalt) pakub NEET noortele vabatahtliku töö kaudu töökogemust ning osalemist ühiskonnas ja tõstab teadlikkust vabatahtliku tegevuse väärtusest.
Lisainfot siit


¤ RAHASTAMINE: Euroopa Noored eeltähtaeg 10. aprillil 2013, projekti tähtaeg 1. mail
Programm Euroopa Noored toetab 13-30-aastaste noorte omaalgatust ja rahvusvahelist koostööd. Programm pakub rahvusvahelisi enesetäiendamisvõimalusi ka noorsootöötajatele. Taotlusi võivad esitada kõik mittetulundusühingud, avalik- õiguslikud asutused, kohalikud omavalitsused ja noortegrupid.
Lisainfot siit

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilities. We are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status